spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Atatürk Havalimanı’nda Gazze mitingi! Saati belli oldu

Seçtiklerimiz

Cumartesi günü Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek Gazze mitingiyle ilgili AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe açıklama yaptı. Programın saatini açıklayan Kabaktepe, ‘Tüm dünyaya haykırmak için Atatürk Havalimanı’nda buluşacağız’ ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Havalimanı’nda ‘Büyük Filistin Mitingi’ gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması beklenen miting öncesi Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe basın toplantısı düzenledi.”ÇOK GÜÇLÜ BİR SES OLACAK”

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “21’inci yüzyıla girdiğimiz, çeyrek yüzyılı tamamladığımız bugünlerde hakikaten sadece içinde bulunduğumuz yüzyılın değil, insanlık tarihinin en büyük vahşi saldırılarından biriyle karşı karşıyayız. Gazze’de, Filistin’de 2 milyonun üzerinde sıkıştırılmış insanın en güçlü bombalarla, bombaların altında yaşamak zorunda bırakıldı. Nasıl hayatlarına son verildiğine hep beraber şahit oluyoruz.

MİTİNGİN SAATİ BELLİ OLDU

Öldürülen 5 binin üzerinde sayı olarak bildirilen rakamın 2 bin 500’den fazlasının çocuk olduğunu öğrenince, bin 500’e yakınının kadın olduğunu öğrenince insanlığın sesini yükseltebildiği kadar yükselterek bu saldırıları, bu insan ölümünü, çocuk ölümünü, kadın ölümünü bir an evvel durdurulması için, ‘Dur’ demek için elinden gelen her şeyi yapması gerektiğine dair de duygusu ve hisleri güçlü bir şekilde harekete geçiyor.

Tüm dünyada buna dönük çabaları görüyoruz. İstanbul’umuzda da bu saldırıların başladığı günden itibaren vatandaşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Yine bu anlamda cumartesi günü İstanbul’umuzda Atatürk Havalimanı bahçesinde saat 15’te bu saldırıya karşı milletimizin, İstanbul’daki kardeşlerimizin, İstanbul’daki hemşerilerimizin ‘Dur’ diyecekleri, gür sesini çıkaracakları bir program düzenlenecek. Oraya da tüm İstanbullu hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika