spot_img
spot_imgspot_img
15.4 C
İstanbul
Perşembe, 23 Mayıs 2024

AnadoluJet çocuk tiyatrosu’na büyük ödül

Seçtiklerimiz

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun “Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri” adlı tiyatro oyunu; 13.Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Türkiye’de Başarılı Bulunan Çocuk Oyunları” kategorisinde Ankara ve bölgesinde büyük ödüle layık görüldü.

Ülkemize yapılacak en büyük yatırımın çocuklarımız olduğu prensibi ile hareket eden AnadoluJet, sosyal sorumluluk projelerinin temeline çocuklarımızı yerleştiriyor. Geride bıraktığı beş yılda pek çok toplumsal fayda sağlayacak projeye imza atan AnadoluJet; bu çalışmalardan en önemlisini ülkemizin gelecekteki karar mercii olacak çocuklar üzerine kuruyor.

Sanata verdiği değeri her zaman vurgulayan AnadoluJet, gerek kültürümüze gerekse o kültürü ileriki nesillere taşıyacak çocuklarımıza faydalı olmak adına 2012 yılında AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu oluşumunu başlattı.

Bu çalışma ile tarihi ve kültürel değerlerimizi çocuklarımıza anlatmayı hedefleyen AnadoluJet, evrensel kültüre önemli katkılar veren Türk büyüklerinin hayatlarından yola çıkarak hazırlanan oyunuyla, çocuklara içinde bulundukları kültürel değerleri tiyatro yoluyla aktardı. AnadoluJet’in bu çalışmaları geride bıraktığımız şu günlerde sanat camiası tarafından da takdir gördü.

İlk temsili Kasım 2012’de gerçekleştiren AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun, “Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri” adlı tiyatro oyunu; gönüllü ve köy tiyatrolarının gelişmesini destekleyen 13.Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde Türkiye’de Başarılı Bulunan Çocuk Oyunları kategorisinde ödüle layık görüldü.

Ödülünü 4 Kasım 2013 tarihinde Eskişehir’de teslim alacak AnadoluJet; “Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri” adlı çocuk tiyatro oyunu ile şimdiye kadar Ankara’da 57 temsil ile 93 okuldan toplam 19 bin 353 öğrenciye ulaştı. Hayali bir kahraman olan Alaaddin’i, Türk bilim tarihinin önemli isimlerinden Hezarfen Ahmet Çelebi’yi ve Nasreddin Hoca’yı aynı sahneye taşıyan oyun, yeni eğitim sezonunda da yüzlerce öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika