spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Anadolujet 31 Ekim’de 39 noktaya uçacak

Seçtiklerimiz

Anadolujet 31 Ekim’den itibaren iç hatlardaki uçuş noktalarını 27’ye ve dış hatlardaki uçuş noktalarını ise 12’ye çıkaracak. Anadolujet İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan “31 Ekim’den itibaren iç hatlarda Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sivas, Kayseri ve Samsun’a uçacağız. Ayrıca yine 31 Ekim’den itibaren salı, cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada üç gün Ankara ile Moskova arasında sefer düzenleyeceğiz” dedi. Alan, iç hatlarda 2003 yılında 8.7 milyon, 2009’da ise 42 milyon yolcu taşındığını hatırlatarak, bu yıl iç hatlarda 49 milyon yolcu taşınacağını tahmin ettiklerini söyledi.

       

DOLULUK YÜZDE 83

       

Alan, artık Anadolu insanının uçak aktarmasında Ankara’yı tercih ettiğine dikkati çekerek “Biz Anadolu’nun ulaşım ihtiyacını çözdük. Ankara’daki iç hatlardaki transit yolcu sayısı, İstanbul’un iki katına çıktı. Ankara’dan taşıdığımız yolcunun yüzde 35’i transit’’ dedi. Alan, Anadolujet’in kurulduğu tarih olan 23 Nisan 2008’den bugüne kadar yaklaşık 8.3 milyon yolcu taşıdığını ve iç hatlarda özel sektörün taşıdığı yolcuyu geçtiklerini söyledi. Alan, yüzde 83 doluluk oranı ile uçtuklarını da vurguladı.

       

Anadolujet’in ikisi kiralık olmak üzere toplam 22 uçağının olduğunu ifade eden Alan, 2013 yılında 30 uçaklık bir filoya sahip olmayı amaçladıklarını söyledi. İnsanlar için hızın önemli olduğunu da söyleyen Alan “Bu nedenle Anadolujet’te check-in süresini 31 Ekim’den itibaren iç hatlarda 45 dakikadan 30 dakikaya, dış hatlarda ise 1 saatten 43 dakikaya indiriyoruz. Böylece havaalanında bekleme süresini azaltacağız” dedi.

       

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika