spot_img
spot_imgspot_img
19.1 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Anadolu Jet‘ten Çocuklara Yüzde 50 İndirim

Seçtiklerimiz

23 Nisan‘da 3. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Anadolu Jet çocuklara bir jest yaparak yüzde 50 indirim kararı aldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Jet İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, çocuklara bir jest yaptıklarını, doğum gününde çocuklara yüzde 50 indirim uygulayacaklarını söyledi. Alan, Anadolu Jet‘in 3. yaşına girdiğini belirterek, "Bizi tercih eden 11 milyon yolcumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Sloganımız uçmayan kalmasın, bu sloganın altını doldurmak için çok çalışıyoruz" dedi.

 

40 tane iç hat noktasına uçtuklarını söyleyen Alan, diğer havayollarının 20 iç hat noktasına uçuş düzenlediğini düşünerek, kimsenin uçmadığı birçok noktaya Anadolu Jet uçtuğunu ifade etti. Anadolu Jet‘in misyonunun Anadolu‘da sadece İstanbul ve Ankara‘yı Türkiye‘deki diğer noktalara bağlamak olmadığını belirten Alan, "Bizi ayıran nokta her yeri birbirine bağlamaktır. Genelde havayolu şirketleri büyükşehir vilayetlerinde uçmak ister. Birçok havayolu şirketi genelde uçuş noktaları İstanbul‘dur. Biz

 

Ankara‘yı tercih ettik. Bugün gelinen nokta itibariyle Ankara Türkiye‘nin havacılık anlamında Başkenti oldu. Anadolu Jet‘in Ankara üzerinden büyümesi için çalışacağız" şeklinde konuştu. İç hatlarda Çanakkale, Uşak, Isparta, Siirt, dış hatlarda Londra, Moskova hattı düzenlendiğini kaydeden Alan, şöyle devam etti:

 

"Anadolu Jet olarak gündemimizde Bakü var. Hibrit modeli ile çalışan tek firmayız. Ankara Türkiye‘nin ortasında. Anadolu‘da yaşayan insanlarımız İstanbul‘a ulaşmak için bir çok havayolu aklına gelebilir. Ankara üzerinden ekonomik ve hızlı bağlantılarla yolcularımızı taşıyoruz. Ankara‘daki transit oranı yüzde 37. Ankara ile yaptığımız uçuşlarda önemli ölçüde Ankara ile ilgisi olmayan trafiği taşıyoruz. Anadolu Ankara üzerinden birbirine bağlıyoruz. Anadolu;‘nun Jet‘i olmaya talibiz. Uçmayan kalmasın."

 

"FİYATLARA ZAM YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"

 

Anadolu Jet‘in mümkün olduğunca fiyatlara bir zam yapmayı düşünmediklerini söyleyen Alan, "İlk defa Türkiye‘de kampanyalarda 19-29‘dan başlayan fiyatlara kampanyalar demedik. Oyunun kuralını müşterinin lehine çevirdik. Müşteriye fiyatı ben değil ‘Siz belirleyin‘ dedik. Mart ayında Salı ve Çarşamba günleri uç istediğin yere bir gün önceden al 59 lira. Son koltuğa kadar 59 lira. 2011 yılında bir zam yapmayı düşünmüyoruz. Artan maliyetleri başka maliyetlerden kısarak müşteriye yansıtmayarak yola çıktık.

 

Diğer havayolu şirketleri kampanyalar yapabilir ama biz istikrarımızı koruyacağız" dedi. Alan, Ankara‘nın merkez olması nedeniyle Sabiha Gökçek havalimanında, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Erzurum ve Van gibi birçok şehirde en çok havayolu yolcu taşıdıklarını anlatarak, bu illerde ok önde gittiklerini kaydetti. Anadolu‘nun birçok şehrinde marka bilinirliğinin arttığını kaydeden Alan, Anadolu‘nun her şehrine hizmet vermeye çalışan tek marka kendileri olduğunu iddia etti. 3 yıl içinde 11 milyon yolcu taşıdıklarını ifade eden Alan, "Bu yıl 8 milyon yolcu hedefimiz var. Türkiye‘de iç hatlar havuzundan önemli bir pay elde ediyoruz. Ana markamızdan sonra iç hatlarda Türkiye‘de en çok yolcu taşıyan havayolu markasıyız" diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika