spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Almanya’daki grev Türk havayolu şirketlerini vurdu

Seçtiklerimiz

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ DE ETKİLENDİ

 

Türk Hava Yolları ise resmi sitesinde paylaştığı bilgi notunda, "Almanya’da yer hizmetleri çalışanları sendikasının aldığı grev kararı nedeniyle bugün Almanya’nın çeşitli havalimanlarında uçuş iptalleri ve gecikmelerinin yaşanması beklenmektedir. İlgili havalimanlarına seyahat edecek yolcularımızın mağduriyet yaşamaması adına uçuş bildirimlerini kontrol etmeleri ve muhtemel gelişmeleri internet sitemizden takip etmeleri gerekmektedir." uyarısında bulundu.Bir başka Türk havayolu şirketi Pegasus da grev nedeniyle yolcularını uyardı. 
 
Pegasus’un sitesinde yer alan açıklamada söz konusu havalimanlarında yapılan grevden dolayı seferlerin etkilenmesinin beklendiği kaydedildi. Açıklamada, "Bu grevin terminal genelinde olması nedeniyle tüm terminal operasyonunu etkileyeceği öngörülmektedir. Misafirlerimize seferlerinden 3 saat önce alanda olmaları tavsiye edilir." ifadeleri kullanıldı.
 
Alman basınında yer alan haberlere göre, Ver.di sendikası yaklaşık 2 milyon kamu hizmet çalışanı için yüzde 6’lık maaş artışı ve kursiyerler için de ayda 100 avroluk ücret artışı talep ediyor. Sendika daha önce teklif edilen yüzde 3’lük maaş zammı teklifini kabul etmemişti. Öte yandan, sendika ile işveren temsilcileri arasındaki üçüncü tur görüşmeleri 28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika