spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Alman bakana çok sert helikopter eleştirisi!

Seçtiklerimiz

Almanya’da Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in bir toplantıya katılmak için  otomobil yerine helikopteri tercih etmesine muhalefetten eleştiri geldi.

Alman basınına yansıyan haberlere göre, Bakan von der Leyen, Perşembe günü ziyeret ettiği başkent  Berlin’deki Uluslararası Havacılık Fuarı’na (ILA) otomobil yerine helikopterle gitti. Bakanın 20 kilometrelik mesafeyi helikopterle gitmesini "pahalı ve israf" olarak gören  Yeşiller partisi, Savunma Bakanı’ndan açıklama yapmasını istedi.

 

"Otomobille 40 dakikada gidilebilecek bir mesafe için helikopter kullanılması anlamsız ve pahalı" diyen Yeşiller milletvekili Tobias Linder, "israf" olarak nitelendirdiği harcama konusunda Savunma Bakanı’nın parlamentoya açıklama yapmasını istedi.
 
Bakanlık: "Sıkışık termin nedeniyle…." Konuya ilişkin açıklama yapan Savunma Bakanlığı, fuara katılmadan önce bakan von der Leyen’in  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir görüşmesinin olduğu ve sıkışık termini nedeniyle yolculuğun helikopterle yapıldığı bilgisini paylaştı. Açıklamada ayrıca, Alman Savunma Bakanlığı’nın da katılımcı olması nedeniyle, ziyaretçilerin Couger tipi helikopterin iniş ve kalkışını görme fırsatı elde ettkleri kaydedildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika