spot_img
spot_imgspot_img
15.3 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Nisan 2024

Air France, 80’inci yılında hedef büyüttü

Seçtiklerimiz

Air France, kuruluşunun 80’inci yılında hedef büyüttü. Air France’in, Güney Amerika başta olmak üzere tüm uzun uçuşları filosunda bulunan son teknolojiye sahip 9 adet Airbus A380 tipi uçakla yapmayı hedeflediği, 10’uncu Airbus A380 tipi uçağın da önümüzdeki yıl filoya katılacağı açıklandı.

Air France-KLM Havayolları Türkiye Ülke Müdürü Nedime Konuksever, filolarına kattıkları yeni Airbus A380 tipi uçağı, yeni destinasyonlar ve şirketin hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Güney Amerika uçuşlarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Konuksever, şunları söyledi:

“2014 yılında Air France-KLM olarak bir çok yeni hat açıyoruz. Güney Amerika’da şu an toplam 25 uçtuğumuz hat var. Buna ek olarak Panama, Santiago Do Chile ve ayrıca Brezilya’da Brezilya hattını da açıyoruz. Böylece ortaklarımızla birlikte Türkiye’den Güney Amerika hatlarında en fazla hatta uçan lider havayolu grubuyduk bunu daha da geliştiriyoruz. Şirket olarak önümüzdeki yıl Güney Amerika hatlarında yüzde 6’lık bir büyüme ön görüyoruz. Bu da bu pazara verdiğimiz önemin bir parçasını gösteriyor. Şu an filomuzda gurur duyduğumuz ve filomuzun en güzel uçağı olan 9 adet Airbus A380 bulunuyor. Önümüzdeki yıl bu sayısı 10’a çıkartacağız. Bu uçaklarımızla Amerika’da New York, Washington, Los Angeles Afrika’da Johannesburg ve Asya’da Tokyo ve Şangay seferlerini gerçekleştiriyoruz. Biz Şangay’a Airbus A380’le uçan ilk Avrupalı havayolu şirketiyiz. Önümüzdeki sene de San Fransico ve Abidjan hatlarını bu uçaklarımızla açmış olacağız.”

UÇAKTA 6 ADET BAR VE SANAT GALERİSİ BİLE VAR

Son teknolojiye sahip Airbus A380 uçağın hakkında açıklamalarda bulunan Konuksever, şöyle konuştu:

“Airbus A380 tipi uçaklarımız yüksek teknolojiye sahip konfor anlamında müşterilere büyük kolaylık sağlıyor. Uçak 516 adet koltuk ve toplam dört kabinden oluşuyor. Uçakta First Class, Bussines Class, Premium Ekonomi ve ekonomi kabinimiz var. Uçaklarımız çok pencereleri olduğu için diğer uçaklara nazaran daha aydınlık. Yolcularımız, uçağın önünde arkasında ve altında olan üç kamerayla uçuşu izleyebiliyor. Ayrıca yolcularımızın koltuklarında bulunan eğlence ekranlarında yolcularımız sefer boyunca en yeni eğlenceler ve filmleri takip edebiliyorlar. Bunun dışında o anki o saatin durumuna göre yolcular jetlag olmaması için kabin ışıklarını otomatik olarak ayarlayan bir sistemi var. Ayrıca bu uçaklarımızda 6 adet bar var. Bu bar herkesin rahatlıkla buluşup hoş bir vakit geçireceği bir ortam sağlıyor. Bu uçaklarımızda ayrıca sanat galerimiz var. Kültür ve sanat aktivitelerin bulunduğu bir galeri var. Avrupalı rakiplerimizde bu tür aktiviteler yok.”

TÜRKİYE’DEKİ İLK AVRUPALI HAVAYOLUYUZ

Air France olarak bu yıl 80’nci kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını da söyleyen Nedime Konuksever, şöyle devam etti:

“Hem dünyada hem Türkiye’de bu sene 80 nci kuruluş yılını kutluyoruz. Air France, 80 senedir Türkiye pazarında da var ve 80 senedir müşterilerimize hizmet ediyoruz. Türkiye’ye gelmiş ilk yabancı havayolu şirketi Air France’dir. Bunu kanıtlamak için elimizde gerekli belge ve dokümanlarda var. Air France-KLM olarak gitgide büyüme stratejisinde olan bu pazarın büyüme dinamiklerini çok yakından takip eden ve Türkiye’yi çok yakından takip eden bir havayolu şirketiyiz. Özellikle 80’inci yılımızda karlı büyümeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra çevreye olan duyarlılığımız ve bilhassa gelişmekte olan pazarlara yatırım yapmaya devam edeceğiz. Örneğin 2014 yılında Afrika’ya yaptığımız yatırımlarda yüzde 9 büyüme ön görüyoruz. Kuzey Amerika’da partnerlerimiz var ama Air France tek başına yüzde 5 büyüme öngörüyor. O anlamda Türk pazarına ciddi alternatifler sunuyoruz. 500 aşkın uçak filomuzla 200’den fazla şehre uçuyoruz. İnanılmaz bir uçuş ağına sahibiz. Uzun mesafeli uçuşlarda çok iddialıyız. Air France-KLM Güney Amerika’da 25 hatta uçuyor. Bunun dışında oradaki lokal havayollarıyla olan anlaşmalarımız çok iyi bir uçuş ağı sunuyoruz.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika