spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

Air Canada, ağını genişletmek üzere 6 adet Airbus A321XLR siparişi verdi

Seçtiklerimiz

Air Canada, ağını genişletmek üzere 6 adet Airbus A321XLR siparişi verdi

Air Canada, daha önce Airbus sipariş defterinde açıklanmayan olarak listelenen 6 adet A321XLR uçağı için anlaşma imzaladı. Bu sözleşme ile Air Canada’nın A321XLR filosu, taşıyıcının kiraladıkları ile birlikte 26 uçaktan oluşacak.

Air Canada Başkanı ve CEO’su Michael Rousseau ‘Air Canada özellikle yeni teknolojiye yaptığı yatırımlar yoluyla pazar lideri konumunu daha da güçlendirmeye kararlı. Son teknoloji ürünü Airbus A321XLR’nin satın alınması bu stratejinin önemli bir unsurudur. Müşteri deneyimini yükseltme, çevresel hedeflerimizi destekleme, ağ genişletme ve genel maliyet verimliliğimizi arttırma temel önceliklerimizdir. Bu sipariş aynı zamanda Air Canada’nın pandemiden güçlü bir şekilde çıktığını ve yeniden şekillendirilen küresel havacılık endüstrisinde büyümek, rekabet etmek ve gelişmek için ideal bir konumda olduğunu gösteriyor.” dedi.

Airbus Ticari Direktörü ve Uluslararası Başkanı Christian Scherer “A321XLR’nin olağanüstü çok yönlülüğü ve performansı, Air Canada’nın ağ genişletmesini artan verimlilik ve azaltılmış CO2 emisyonlarıyla sürdürülebilir bir şekilde daha da geliştirmesini sağlayacak. Air Canada’ya bize duyduğu güven için teşekkür eder ve uzun süredir devam eden ilişkimizin bu şekilde ilerlemesinden mutlu olduğumuzu söylemek isteriz.” dedi.

A321XLR, Airbus’ın uzun menzilli A330-300 geniş gövdeli ve daha yakın zamanda Airbus’ın en yeni nesil tek koridorlu uçağı A220’nin yanı sıra tüm A320 Ailesinin kullanım geçmişi göz önüne alındığında Air Canada’nın filosu için mükemmel bir seçim olarak gösteriliyor. Yeni Airbus A321XLR uçağı, yerine getirilen daha eski ve daha az yakıt tasarruflu uçaklar için ideal bir alternatif. En yeni nesil tek koridorlu uçağı, Air Canada’nın en sürdürülebilir şekilde yeni destinasyonlar eklemesine de olanak sağlayacak.

A320neo uçak ailesinin bir sonraki evrimsel adımı olarak geliştirilen A321XLR, tek koridorlu bir uçakta arttırılmış menzili ve yük kapasitesiyle karşılaştırılabilir herhangi bir uçak modelinden daha uzun rotalarda ekonomik olarak operasyon yapabiliyor ve havayolları için daha fazla değer yaratıyor. Bu özelliği sayesinde de A321XLR Doğu Kanada dışında Avrupa destinasyonlarına da hizmet verebilecek.

A321XLR, önceki nesil uçaklara kıyasla koltuk başına yüzde 30 daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra azaltılmış NOx emisyonları ve gürültü ile 7563 km’ye kadar benzersiz bir tek koridorlu uçak yelpazesi sunuyor. Uçak, yolculara bir sonraki seviyede uzun mesafeli konfor sunan Airbus Airspace kabinine sahip.

Şubat 2022’nin sonunda, A320neo ailesi dünya çapında 120’den fazla müşteriden yaklaşık 7900 sipariş aldı. A321XLR ise 25 müşteriden 515 sipariş ald

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika