spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

AHL’de Açık Kapıda ilk çatlak

Seçtiklerimiz

Kuyruklarda beklemekten yorulduğunu söyleyen yolcular, yaz aylarında bu durumun daha da kötüleşeceğini söyledi.

Atatürk Havalimanı’nda ‘açık kapı’ uygulamasıyla birlikte, yurt dışına uçacak yolcular artık uçağa binmeden önce körük başları yerine, pasaport kontrolünden hemen önce ortak havuzda aranıyor. Körük başlarında, 36 farklı noktada yapılan aramalar, yeni uygulamayla tek bir merkezde toplanınca yoğunluğu da beraberinde getirdi. Bilet ve bagaj işlemlerini yaptıran yolcular, ikinci güvenlik kontrolünden geçmek için sıraya girdi. Yoğunluğun artması üzerine güvenlik noktasındaki kuyruklar, yaklaşık 50 metre uzadı.

Kuyrukta bekleyen yolcuların da ayakta durmaktan yorulduğu özlendi. Katar’a gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na gelen 75 yaşındaki Diş Hekimi Dr. Aysel Kazel, yarım saattir kuyrukta beklediğini, çok yorulduğunu söyledi. Dah önce böyle bir sorunla karşılaşmadığını belirten Kazel, "Bize konuyla ilgili her hangi bir bildirim olmadı." dedi.

Londro’ya gitmek üzere havalimanına gelen Yaşar Avcı ise kuyrukların yaz aylarında daha kötü olacağı öne sürdü. Kuyrukta beklemekten çok yorulduğunu ifade eden Avcı, 40 senedir gidip geldiğini fakat böyle bir durumla ilk kez karşılaştığını sözlerine ekledi.

Öte yandan, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın ise uygulamanın bir ay deneneceğini, sıkıntıların devam etmesi durumunda aramaların pasaport arkasına alınacağını kaydetti. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika