spot_img
spot_imgspot_img
17.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Adana Havaalanı’na yatırım yapın

Seçtiklerimiz

Adana’nın güvenli, konforlu ve ihtiyaç duyulan bir havaalanına sahip olduğunu vurgulayan Barut, kamu yatırımlarından gerekli payı alamayan Adana’nın mevcut değerlerinin de yok edilmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

“ADANA’NIN DEĞERLERİNE GÖZ DİKTİLER”

Adana’nın görkemli geçmişine özlem duyan bir kent haline getirildiğini anımsatan Ayhan Barut, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kentin sahipsizliğine dikkat çekti. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Barut, “18 yıllık iktidarlarında Adana’ya kör bakanlar, ülke kaynaklarını har vurup harman savurdular.

Yetmezmiş gibi şimdi Adana’nın değerlerine de göz diktiler. Güzel Adana’nın çok güvenli bir havaalanı var. Geçen yıl pandemiye rağmen 5 milyondan fazla yolcu kullandı. Bu havaalanımızın yeni yatırımlarla iyileştirilmesini istiyoruz sürekli. İktidar neden oralı olmuyor?” dedi.

“KAPATMAYIN, YATIRIMLARLA İYİLEŞTİRİN”

Çukurova Bölgesel Havalimanı bahanesiyle Adana Havaalanı’nın kapatılma girişimlerini kınayıp iktidarı oldukça sert sözlerle eleştiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Adana’nın yanı başındaki bir yere havaalanı yapmak için yüz milyonlarca Euro harcadılar, daha da harcayacaklar.

Niçin? Bu bezirganların rant aşkı yüzünden. Niyetinizi biliyoruz ama bir kez daha soruyoruz; Adana Havalanı’nı kapatacak mısınız? Kapatmayacaksanız yeni yatırımla iyileştirecek misiniz?” diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika