spot_img
spot_imgspot_img
4.7 C
İstanbul
Perşembe, 22 Şubat 2024

80 Yaşında Yamaç Paraşütüyle Uçtu

Seçtiklerimiz

Adana’da havacılık sporlarına merak salan 80 yaşındaki Mehmet Döğer, yamaç paraşütüyle uçmanın keyfini yaşadı. 
 
Eşi, çocukları ve torunlarıyla gittiği yamaç paraşütü etkinliğinde, Türk Hava Kurumu Adana Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mustafa Üri’ye yıllardır uçmanın hayalini kurduğunu söyleyen Mehmet Döğer, kısa süreli bir eğitimin ardından bu isteğini gerçekleştirdi. Usta paraşütçü Mustafa Üri’yle, iki kişilik paraşütle (tandem) Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Rüzgarlı Tepe’den havalanıp, 10 dakika gökyüzünde süzülen Mehmet Döğer, "Ne zaman ki, ayaklarım yerden kesildi, o an bütün heyecanım keyfe dönüştü. Hiçte korkulduğu gibi değilmiş, herkese tavsiye ediyorum" dedi. 
 
‘DAHA UZUN UÇMAK İSTİYORUM’ 
 
Uçuş anında, manzaranın çok güzel olduğunu ve pilotla sohbet ederek uçtuğunu belirten Döğer, "Mustafa kardeşimden sözünü aldım, en kısa zamanda daha uzun süre havada kalacak şekilde uçacağız. Bu uçuş kısa sürdü ama sonraki uçuşumdaki hedefim en az bir saat havada kalmak" diye konuştu. 
 
Uçuşun pilotluğunu üstlenen Mustafa Üri de, havacılık sporlarının, bilinenin aksine çok güvenli bir spor olduğunu, kurallara uyulması halinde çok keyif alındığını belirtip, bu sporda yaş sınırının olmadığını bir kez daha ispatladıklarını vurguladı. 
 
Üri, "Mehmet amca ile yaptığımız uçuşta da gördük ki bu sporda yaş sınırı olmaksızın, uçmayı seven herkes, güvenle uçabilmektedir. Her insanın hayatında mutlaka en az bir defa uçması gerekir. Uçmak isteyen her yaştaki insana gönüllerimiz ve kapılarımız sonuna kadar açıktır" dedi. 
 
Yamaç paraşütünün diğer spor dallarına göre biraz maliyetli ama bir o kadar da bağımlılık yapan bir spor olduğuna dikkat çeken Üri, Kabasakal Rüzgarlı Tepe’de her hafta sonu düzenlenen uçuş etkinliklerine, herkesin katılabileceğini sözlerine ekledi.
 
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika