spot_img
spot_imgspot_img
15.1 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Nisan 2024

1111 kişinin ismini uçağın kanatlarına yazdı

Seçtiklerimiz

Fanların ay şeklini yaparak Mor Menekşe isimli uçağın yıldız olarak kullanılması ilginç görüntü oluşturdu.THK tarafından Karain Havalimanı’nda ‘Bir Kanata 1111 İsim’ gösterisi düzenlendi. Uçuş gösterileri öncesinde fan üyeleri tarafından oluşturulan hilal için ‘Mor Menekşe’ isimli gösteri uçağı yıldız olarak kullanıldı. İnsanlardan oluşturulan hilalin havadan görüntü ve fotoğrafları çekildi.Gösteri öncesi açıklama yapan akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, ‘Bir Kanatta 1111 İsim’ adlı projenin yaklaşık 6-7 ay önce başladığını belirtti. ‘Mor Menekşe’ isimli gösteri uçağının kanatlarında 1111 kişinin isminin yer aldığını kaydeden Öztürk, “Bugün onlar buradalar ve birlikte bir hatıra fotoğrafı çekeceğiz. Bir hilal şeklinde olacaklar. Yıldız olarak da uçağımızı kullanacağız. Bu özellikle gençlere hitap eden bir projeydi. Bu uçağın üzerinde onların isimlerinin de yer alması ve bu uçak havada uçarken ‘Benim de bu uçak üzerinde ismim var’ demeleri çok güzel bir ilişki kurar diye düşündüm. Hakikaten de öyle oldu. Onları da bu işin içerisine dolaylı şekilde katmış olduk” şeklinde konuştu.

Bugünün özelliklerinden birinin de profesyonel bir gencin bir akrobasi uçağı ile ilk defa gösteri yapıyor olması ile ilgili olduğunu kaydeden Öztürk, “Ancak hatıra fotoğrafı güne damgasını vuracak. Bu bir defa yapılacak ve bir daha yapılmayacak. Öyle planladık. Onun dışında da mini şovlarımız var. Bir takım uçak gösterileri ve model uçak gösterileri, paraşüt atlayışları. Bir mini şov düzenledik. Mühim olan birlikte olmak” ifadelerini kullandı.

İzleyicilerden oluşturulan hilalin havadan fotoğraflarının çekilmesinin ardından paraşütle atlama ve mini uçak gösterileri yapıldı. Daha sonra Oğuzhan Yararcan (29) isimli pilot ilk akrobasi gösterisini gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika