spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Çarşamba, 22 Mayıs 2024

1 yaşındaki bebek Virgin Airlines’e dava açtı

Seçtiklerimiz

Avustralya’da bir yaşında bebek havayolu şirketi Virgin Airlines aleyhine tazminat davası açtı.Anne Renee Cherry, hamileyken uçakta yediği bozuk tavuğun doğmamış bebeğinin sağlığına zarar verdiği iddiasıyla bir yaşına gelen oğlu  Zayd Fokeera adına tazminat davası açtı.

Cherry, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, hamileyken listeria (bir bakteri türü) zehirlenmesi geçirdiğini öğrenmesinin kendisi için son derece endişe verici olduğunu belirterek, "Bu her annenin en kötü kabusudur" dedi.

Avustralya Yüksek Mahkemesi’nde açılan davanın detayları şöyle: Renee Cherry, 23 Mayıs 2009’da önce Townsville’den Brisbane’a daha sonra da Melbourne’e uçak yolculuğu yaptı. Uçuş sırasında tavuk istedi ve daha sonra gıda zehirlenmesi geçirdi.

Dava dilekçesinde "Tavuk bozulmuştu, tüketime uygun değildi ve listeria bakterisi taşıyordu" denilerek, bu bakterinin davacının kanının zehirlenmesine ve sağlığının tehlikeye girmesine yol açtığı kaydedildi.

Zayd uçuştan iki ay sonra dünyaya geldi. Sonuç olarak, bir yaşındaki Zayd, havayolu şirketinden tıbbi masraflar, olası gelir ve yetişkinken para kazanma kapasitesi kaybının yanı sıra diğer zararlar için tazminat talep ediyor.

Virgin’den bir sözcü kendilerine henüz tebligatta bulunulmadığını belirterek, açıklama yapamayacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika