14.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Mayıs 2021

THK Krizler ve Nedenleri

Haftanın Haberleri

Desteklerimiz ve stratejik planlarımızla 11 Ekim 2015 tarihinde 324 Delege oyu ile THK Başkanı seçilen Emekli general Sayın Kürşat Atılgan, hayatında ilk defa böylesine profesyonel seçim desteği gördüğü için kurum ve şahsı adına AirNewsTimes ailesine çok teşekkür etmişti.

Netice de kurum çok sancılı dönemlerden geçiyor, büyük badireler atlatıyor ve basından düşmüyordu. Biz seçim zamanı tüm başkan adayları ile görüştük ama bizlere tek yürekten kapısını açan Kürşat Atılgan oldu. Ve uzun konuşma- görüşmeler neticesinde kendisine destek vereceğimizi söyledik. Atılgan, çok sevindiğini, mutlu olduğunu dile getirdi. Biz de cidden kendisine inandık ve güvendik. Çünkü geçmişi güven dolu bir Emekli General ve Eski bir milletvekiliydi.

Ama sorarsanız pişman mısınız? Diye. Hayır değiliz.

Çünkü Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi; O an gözlerimizin önünden film şeridi gibi geçiverdi.

Ey Türk Gençliği:

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir……….!

Fakat aradan tam 2 yıl geçmesine rağmen çok üzülerek ifade etmek isteriz ki. Atamızın aziz Türk Milletine son emaneti olan Türk Hava Kurumu (THK) hala yerinde saymakta ve büyük tehlikelerle karşı karşıyadır. Hala bu sancılı krizlerin devam etmesi ile aziz Türk Milletimizin ve Şube başkanlarının o kadar psikolojisi bozuk ki, anlatamam. Atamızın son emanetinin vahim durumda olmasına tahammülleri kalmadı, bu kötü gidişat asil milletimizi büyük ve derin bir üzüntü içine sevk etmektedir.

Emekli Milletvekilimiz ve Emekli Generalimiz Sayın Kürşat Atılgan; Neden Başaramadı.?

İnanınız bizlerde hayretler içindeyiz. Hâlbuki aziz milletimiz ve tüm şube başkanları başarması için çok dua etmişti. Niçin Dualarımız kabul görmedi? (İnsan soruyor haliyle, kendine)

  • Aziz Milletimize ve Şube başkanlarına vaat edilen vizyon ve taahhütlerinizi yerine getirmediğiniz için mi?
  • Seçimi kazandıktan sonra İş ve Sanat dünyasından beyan ettiğiniz desteği alamadığınız için mi?
  • Seçimi kazandıktan sonra Vakıf Bank müdürü olan arkadaşlarından destek almadığınız için mi?
  • Bahsettiğiniz kayıp gayrimenkullerin üzerine gitmediğiniz için mi?
  • Macun Köy’de çerez parasına satılan ve suç işlenen dairelerin hesabını sormadığınız için mi?
  • THK Başkanı olunca bir tek kör kuruş almayacağım demiştiniz, acaba aldığınız için mi?
  • Ankara Etimesgut’taki hava kuvvetleri tarafından kullanılmayan arazi için misafirhane sözünüzün olmadığı için mi?
  • Seçimi kazandıktan sonra hiçbir şube kapatması yapmayacağınızı ve sonra kapattığınız için mi?
  • Seçimi kazandıktan sonra hiçbir çalışan ekmeğinden olmayacak dediniz ve sonra çıkarttığınız için mi?
  • Seçimi kazandıktan sonra hala satmakla bitmeyen gayrimenkül satışları ile bağışçılarımızın acaba günahına girildiği için mi?

Ne bileyim işte, insan bu olumsuz gidişatın nedenlerini arıyor işte. Acaba nasıl yanlışlar yapıldı veya Kimin günahını alındı da Kurum kendine gelemedi, düzelemedi ve neden bir türlü doğrulamadı?

‘’Anadolu da bir söz vardır bekâra karı boşamak kolay diye.’’ Acaba çok mu büyük vaatler verildi. ‘’ Anadolu da bir söz daha vardır ‘’büyük lokma ye büyük söz söyleme’’ diye. Acaba bu sözü de peşine söylemediği için Anadolu Halkının günahına mı girildi, bilemem ve bilemeyiz.

Atılgan, ‘Temelinde VİCDAN olmayan bu kuruma başkan olamaz demişti’. Şimdi aklıma geliverdi;

2016 yılında THK bayram öncesi Türkiye genelinde tahmini bir ihale ilanı vermişti: 500.000 adet koyun derisi, 200.000 adet keçi derisi, 1.500 ton sığır derisi ve 60.000 adet bağırsak ihale satışı yapılacaktır diye. Düşünüyorum da acaba ihaleyi hisseden masum hayvanlarımızın erken ölüm korkusu ile bayram öncesi günahına mı girildi diye. Veyahut ÇAYIR OTU ihalesini hisseden hayvanlarımızın yemsizlik korkusundan ötürü olabilir mi? Biraz komik, ama temelinde VİCDAN söz konusu olan bir durum. (Ne bileyim İnsanın aklına bir an da İnsanlar Alemi ve Hayvanlar Alemi geliveriyor işte)

Yoksa kandırıldık mı……….!

Anadolu da güzel bir söz daha vardır: Dost acı söyler diye

Umarım kalan son yılınızı çok iyi değerlendirir ve varsa hatalarınız şimdiden telafi etmeye çalışırsınız.

Sizin değişinizle yoksa; aziz Tür Milletimizin ve Şube Başkanlarının Hem bu dünya da, hem de mahkeme-i kübra da iki eli, iki yakanızda olacaktır..

2018 yılı THK Olağan Genel Kurulun da kime inanacağımızı, destek vereceğimizi ve kime emaneti teslim edeceğimizi şaşırmış vaziyetteyiz.

Her daim doğrunun, adaletin, aklın ve vicdanın galip gelmesini ümit ediyorum.

Selam, saygı ve muhabbetle…..

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika