spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Cumartesi, 22 Haziran 2024

UFO olayında yeni ses kayıtları yayınlandı

Seçtiklerimiz

Geçtiğimiz ay Arizona’da meydana gelen tuhaf UFO olayında yeni ses kayıtları yayınlandı. FAA’da (Federal Havacılık Kurulu) hiç kimsenin açıklayamayacağı garip bir hava karşılaşmasının ilk kanıtı oldu.

24 Şubat günü öğleden sonra güney Arizona’daki hava sahasında garip bir olay meydana geldi.Yerel bir hava yolu şirketi Phoenix Air Group’a ait Learjet 36 uçağının pilotu, havada ne olduğuna anlam veremediği bir şey gördüğünü belirtti.Pilot, ardından hava trafik kontrolü ile temasa geçti.

Pilot, ortaya çıkan ses kaydında "30 saniye önce bizim yakınlarımızdan geçen oldu mu?” diyor.Albuquerque, New Mexico’daki hava trafik merkezinde konuşlandırılan hava trafiği kontrolörü pilota "Negatif" cevabını veriyor.Ardından "Bu şey belki de UFO, bilemiyorum" diyor.

Aradan birkaç dakika geçtikten sonra aynı kule merkezi, bölgedeki ikinci bir uçakla temas kurdu. Bu defa hava yolu şirketi American Airlines’’tı ve Airbus A321 tipinde yolcu uçağından mesaj geliyor Kule görevlisi, arkadan gelen Airbus’a şunu söylüyor:“American 1095, önümüzdeki 15 mil boyunca bir şey görürseniz bilgi verin. 37 bin mil uzaklığınızda bir başka uçak var ve bir şeyin onun üzerinden geçtiğini söyledi. Eğer siz de görürseniz bilgi verin.”

 

Airbus pilotunun kafası karışmış bir şekilde “Bir şey geçerse mi?” diye sorduğu duyuluyor. Learjet’in pilotu ise "Ne olduğunu bilmiyorum ama uçak olmadığından eminim…

Ters yönde ilerliyordu" diyor.Birkaç dakika geçmeden Airbus pilotu söz konusu garip nesneyi kendisinin de gözlemlediğini söylüyor:"Evet, bir şey üzerimize geçti, bir… aaa. Ne olduğunu bilmiyorum. Ama en az 2.000 ila 3000 feet yukarıdaydı. Evet, bu şey bizim de üstümüzün üzerinden geçti."Kuleden cismin sabit mi yoksa hareket halinde mi olduğu sorulduğunda Airbus pilotu emin olamadığını söylüyor. 

 

"Bir balon gibiyidi ama gerçekten ışıl ışıldı." 
 
Bir Google balonu olup olmadığı sorulduğunda, Airbus pilotu "Şüpheli" yanıtını veriyor.Sadece 6 dakikalık bir sürede gerçekleştiği düşünülen bu değişimlerin, UFO olduğu söyleniyor.

 

Havacılık otoriteleri tarafından resmi olarak yazılmamış gibi görünen bazı garip hava olayları var. Bu da onlardan biri olabilir.Cisim, hava sahasında iki ayrı uçak tarafından tespit edildi.Kesin olan tek şey, FAA’nın bu garip cismin ne olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmadığı.

 

Gün içinde, pilotların gördüklerini açıklayabilecek, herhangi bir olağandışı uçak veya hava muhalefeti deneyimlerinin olmadığı da söylendi.FAA, "Duyduklarınızın ötesindeki herhangi bir yorumumuz yok" dedi."İki uçak arasındaki kısa görüşmeden başka, kontrolör, diğer herhangi bir uçağın bölgede olduğunu doğrulayamadı.

Diğer kurumlarla yakın bir çalışma ilişkimiz var, her türden askeri ve sivil uçakların bilgilerini ele alıyoruz. Yüksek irtifalar da dahil olmak üzere hava sahamıza ilişkin bütün bilgiye sahibiz”" dendi.

Belirtildiği gibi, gözlemlerin yapıldığı bölge, birçok askeri ve hava kuvvetleri tesisinin ortasında.Askeri uçaklarla son derece aktif olduğu bilinen bu alan, gizli uçakların da uğrak yeri. 

 

Peki bunlar başka nereden gelebilir? Kimse bilmiyor.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika