spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

Uçak Rötar Yapınca Gurbetçiler Çileden Çıktı

Seçtiklerimiz

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü karşısında ki otoparkta toplanan yaklaşık 80 kişilik bir grup anlaştıkları havayolu şirketi tarafından 2 gündür mağdur edildiklerini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

       

Kızgın güneşin altında saatlerce beklediklerini iddia eden gurbetçiler havayolu şirketi tarafından kendilerine gerekli bilginin zamanında verilmediğini ileri sürdü. 2 gündür mağdur oldukları ifade eden bir gurbetçi, "Biz vatanımızı milletimizi seven insanlarız. Buraya ülkemizi ziyarete geldik ve dönüş yolunda bu kadar çile çekiyoruz. Gurbetçilere bu kadar çile çektirilmemesi gerekiyor. Yetkililerin bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Eğer uçak rötar yapıyor veya arızalıysa yolcular mağdur edilmeden yerine başka bir uçak görevlendirilmelidir" dedi.

       

Hasta olduğunu söyleyen bir gurbetçi bayan ise, "İki gündür ortalıkta oradan oraya gidip gelmiyoruz. Uçak 2 gündür Gaziantep’ten kalkacak. Ama uçağı gören yada yerini bilen yok. Şimdide apar topar Adana’ya götürüyorlar bizi. Avrupa’da insanlara böyle muamele edemezsiniz. Türkiye’de yaşadığımız bu olay çok normalmiş gibi karşılanıyor. İki gün bir insanı uçak arıza yaptı diye mağdur edilemez" diye konuştu.

       

Daha sonra gurbetçiler firma tarafından gönderilen otobüslere bindirilerek Adana Havaalanına gönderildi.

       

Firma yetkilileri ise yaşanan bir aksaklıktan dolayı uçağın rötar yaptığını ve yolcuların Adana’dan gönderileceğini bildirdi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika