spot_img
spot_imgspot_img
27 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Uçak beklerken doğum yaptı!

Seçtiklerimiz

Atatürk Havalimanı’nda, uçağının kalkmasına iki saat kala doğum sancısı tutan Arap kökenli Latifah Sultani Alrayes, kaldırıldığı hastanede bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

       

Latifah Sultani Alrayes, eşi İbrahim Alrayes (30) ve bedensel özürlü oğlu Mohammed Alrayes (8) ile Prag’tan Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gitmek için, dün akşam, Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla İstanbul’a geldi.

       

Riyat uçağının kalkması için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Transit salonda eşi ve çocuğu ile birlikte bekleyen 9 aylık hamile Latifa Sultani Alrayes, doğum sancısı çekmeye başladı. 215 nolu kapıda saat 21.45’te kalkacak olan uçaklarını bekledikleri esnada aniden bastıran doğum sancısı nedeniyle yürüyemez hale gelen kadın için olay yerine havalimanı sağlık ekipleri çağrıldı.

       

Sağlık ekiplerinin muayenesinden sonra hamile kadın, Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada bir kız çocuğu dünyaya getiren annenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, bebek yoğun bakım ünitesine alındı. Eşinin doğum yaptığı haberini alan ve ikinci kez baba olan İbrahim Alrayes, oğlu Mohammed ile birlikte THY görevlileri tarafından bir otele yerleştirildi.

       

İbrahim YILDIZ-Enver ALAS / DHA

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika