spot_img
spot_imgspot_img
31.8 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Tur Şirketlerine ceza yağdı

Seçtiklerimiz

Hac ve umre organizasyonu yapan şirketler yakın takibe alınırken, şikayetlere yerinde müdahale etmek amacıyla da deneyimli personelden oluşan denetim-gözetim ve rehberlik elemanlarının yanı sıra ikisi Mekke’de, ikisi Medine’de olmak üzere dört de başmüfettiş görevlendirildi. Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre, şikayetleri inceleyen bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu da 80 şirkete ceza yağdırdı.

 

Diyanet’ten sorumlu Devlet Bakanı Faruk Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, hac ve umre ziyaretlerinin sorunsuz yürütülebilmesi için organizasyonda görev alan ekip başkanlarının raporlarının yanı sıra vatandaştan gelen önerilerin de değerlendirildiğini bildirdi.

 

Gelen şikayetlerin Diyanet müfettişlerince araştırılıp, hazırlanan raporların Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu’nda karara bağlandığı belirten Çelik, "Şartname ve sözleşmeyle belirlenen yükümlülüklerin yerine getirilmediğinin tespiti halinde acentaya uyarma, hac ve umre organizasyonu düzenlemekten men gibi cezalar veriliyor" dedi.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika