spot_img
spot_imgspot_img
33.2 C
İstanbul
Salı, 16 Temmuz 2024

TUI olmayan koltuklara bilet kesti

Seçtiklerimiz

İspanya’nın Balar Adaları’na bağlı Minorka’dan TUI’nin Birmingham bağlantılı uçağına binen bir aile, kendilerine kesilen biletlerki numaraların uçakta olmadığı anlaşılınca yerde oturarak seyahat etmek zorunda kaldı.
 
44 yaşındaki Paula Taylor, 55 yaşındaki eşi Ian 10 yaşındaki kızları Brooke’a 41 D, E ve F numaralı biletler verildi. Ancak uçağa binen aile, kendilerine verilen biletlerdeki koltuk numaralarının uçakta olmadığını fark etti.
 
YERDE OTURDULAR
 
10 yaşındaki çocuk için bir yer ayarlayan kabin görevlileri, Paula ve Ian Taylor’a ise uçak kalkana kadar katlanabilir atlama koltuklarında oturabilecekleri söylendi.

Ancak uçak kalktıktan sonra yemek servisi ve gümrüksüz alışveriş için söz konusu koltukların boşaltılması gerekiyordu. Bu nedenle karı-koca ile, tanımadığı kişilerin yanına oturmak istemeyen kızları, uçak kalktıktan sonra yere oturarak seyahat etmek zorunda kaldı.

 
BBC ORTAYA ÇIKARDI
 
Olayın duyulmasının ardından aileden özür dileyen TUI ise, aileye paralarının tamamının geri ödeneceğini açıkladı. 2018’in yaz aylarında meydana gelen olayın, BBC tarafından yeni ortaya çıkarıldığı öğrenildi.
 
TUI 1.300 POUNDU GERİ ÖDEDİ
 
Olayın ardından şirkete şikayette bulunan bayan Taylor, kendisine önerilen 30 punluk jet nedeniyle hayal kırıklığı yaşayarak tüketici haklarına başvurdu. Yerlerini garantiye almak için havalimanına erken gittiklerini kaydeden Paula Taylor, ”Birbirimize bakarak koltuklarımızın nereye gittiğini anlamaya çalıştık.

Çünkü koltuklarımız olması gereken yerde yoktu derken, olayın medyaya yansımasının ardından TUI ailenin ödediği 1.300 poundu geri vererek aileden özür diledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika