spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

Seçtiklerimiz

Eurowings ve UFO Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı


 Havayolu büyüme için geçici olarak dışarıdan personel kiralayabilecek
 
 Eurowings ve Germanwings’in 1.400 uçuş görevlisinin ücret anlaşmalarında çözüm sağlandı
 
 Genel Müdür Jörg Beißel ‘Eurowings için şimdiden yüzlerce personel adayı bulunuyor’ dedi
 
 Mevcut personel için dezavantaj olmayacak
 
 
Alman Havayolu Eurowings ve uçuş görevlileri sendikası UFO ‘Toplu İş Sözleşmesi’nde anlaşma sağladı. İnsan Kaynakları ve Finans Direktörü Jörg Beißel ‘Bu, yüzlerce nitelikli başvuruya kavuşmamız gerçeği ışığında öncü bir adım. Hızla büyüyen havayolu Eurowings, yakın zamanda yeni uçuş görevlileri için yaklaşık 600 kişilik boşluk yaratıp iş görüşmelerini başlattı.’ dedi
 
 
Yeni yapılan anlaşmayla kısa sürede harici personel alımı yapılmasına izin verilecek. Ayrıca, UFO ile anlaşması bulunan ve hâlihazırda Eurowings’te çalışan deneyimli uçuş görevlilerinin yanı sıra yeni alınacak harici personellere de adil ve rekabetçi tazminat koşulları sunacak. Böylece hiçbir personelin dezavantajlı durumda olmaması sağlanacak. Beißel ‘Bu anlaşma doğru zamanda yapılan ve Avrupa’daki en hızlı büyüyen havayolunun büyümesi ve yaygınlaştırılması için yapılan temel bir anlaşmadır.’ dedi.
 
 
Eurowings ve UFO, Germanwings ve Eurowings’de çalışan yaklaşık 1.400 uçuş görevlisinin açık ücret anlaşmalarında da toplu bir çözüm sağladı. Tüm uçuş görevlilerine yapılan ücret artışlarına ek olarak, kâr katılımını ve işveren tarafından finanse edilen emeklilik planının uygulanmasını içeren bir belge de taraflarca imzalandı. Beißel ‘Böylece, bize dahil olan tüm taraflar için iyi bir sonuç elde ettik. Bu da Eurowings Grubu’nda önemli bir istikrar sağladı. Aynı zamanda şirket çalışanları ve dolayısıyla Eurowings müşterileri için de çok iyi fırsatlar yaratmış olduk.’ diye ekledi.
 
 
Toplu İş Sözleşmesine çözüm getirecek her iki anlaşma da önümüzdeki haftalarda onay için taraflara sunulacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika