spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

TİS Çoğunluğumuza İşverenden JET itiraz

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Hava-İş Sendikası konu ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı.

01.07.2011 tarihinden geçerli olacak THY Teknik A.Ş 3. Dönem TİS için, bu işyerinde çoğunluğu sagladığımıza dair tespit Bakanlıkça sendikamıza 21.04.2011 tarihinde tebellüğ edilmiştir.

21.04.2011 tarihinde sendikamiza teblig edilen THY Teknik A.S 3. donem TIS ile ilgili çoğunluğa haiz olduğumuz yönündeki tespite, işverence Bakirkoy 6.İş Mahkemesinde 25.04.2011 tarihinde itiraz edilmiştir. Bu nedenle 3. dönem TIS süreci bu itiraz yargıda sonuçlanıncaya kadar askıda kalacaktır.

Bir önceki dönemde 25 ay süren itiraz sonucu göstermiştir ki bu girişimler Hava-İş sendikası çatısı altında mücadele eden işçilere karşı bir saygısızlıktır. Çünkü yargı boşu boşuna meşgul edilmekte, işçilerin haklarına kavuşması ötelenmekte en önemlisi bu yetki boşluğu fırsat bilinerek sendikal örgütlüğü zayıflatmaya  yönelik oyunlara girişilmektedir.

Ancak geçmiş süreç yine kanıtlamıştır ki, bu engellemeler Hava-İş’in ekmek ve hak mücadelesini geriletememekte, tam tersi sendikamıza duyulan güveni arttırmaktadır.

Bu nedenle bu itirazlar beyhudedir ve iş barışı huzurunu bozmaktan, işyerinde verimliliği düşürmekten başka bir işe yaramamaktadır.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika