spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Pazar, 2 Ekim 2022

THY’nin Cenevre seferlerine başlamasının 50. yıl dönümü kutlandı

Haftanın Haberleri

Türk Hava Yolları (THY), İsviçre’nin Cenevre kentine seferlerinin başlamasının 50. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Fairmont Otel’de yapılan etkinlikte THY’nin dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu firması olma serüveninin anlatıldığı sunumun ardından sema ayini ve klasik Türk müziği dinletisi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Bern Büyükelçisi Emine Ece Özbayoğlu Acarsoy, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sadık Arslan, Türkiye’nin Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Alparslan Acarsoy, Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosu İpek Zeytinoğlu Özkan, Türkiye’nin BM Cenevre Ofisi Medeniyetler İttifakı Özel Temsilcisi Büyükelçi Namık Güner Erpul, THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Fuat Fırat, THY Cenevre Müdürü Hüseyin Avni Gümrükçüoğlu ve Cenevre Havalimanı Genel Direktörü Schneider Andre’nin katıldığı etkinlikte çeşitli ülkelerin diplomatları, İsviçre’de faaliyet gösteren seyahat acentesi temsilcileri ve Türk topluluğundan isimler de yer aldı.

Etkinlikte konuşan Büyükelçi Acarsoy, Türkiye’nin bayrağını tüm dünyada dalgalandıran THY’nin başarı hikayesi olduğunu vurguladı.

Acarsoy, THY’nin yarım asırdır Cenevre’ye sefer düzenlemesinden gurur duyduklarını belirterek, “Diplomatlar olarak Türkiye ile İsviçre arasındaki ortaklıkları, yeni iş birliği alanları oluşturup mevcut ortaklıkları geliştirerek çeşitlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

İsviçre’nin Türkiye’nin yakın tarihindeki dönüm noktaları niteliğindeki anlaşmalara ev sahipliği yapan ülke olarak Türk milleti nezdinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Acarsoy, “THY’nin İsviçre’nin farklı bölgelerine düzenlediği seferler, kişilerarası bağları güçlendirmesi bakımından oldukça önemlidir.” şeklinde konuştu.

Acarsoy, Cenevre seferlerine başlamasının 50. yıl dönümü vesilesiyle THY’yi tebrik etti.

Konuşmaların ardından THY’nin Cenevre Ofisi çalışanları, 50. yıl pastasını birlikte keserek hatıra fotoğrafı çekildi.

Türk yemeklerinin ikram edildiği etkinliğin ardından katılımcılara THY’nin Cenevre seferlerinin 50. yıl dönümünü temsilen uçak maketi ve lokum hediye edildi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

Son Dakika

CORENDON AIRLINESspot_imgspot_img