spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

THY, tren ve uçak bileti satacak

Seçtiklerimiz

Böylece THY ile yolculuğun havalimanında değil Almanya’nın 5 bin 600 tren istasyonundan başlayacağı haber verildi. Tren biletlerinin, THY’nin uçak bileti alınırken, THY üzerinden yada DB’nin internet sayfasından alınabileceği bildirildi. Rail & Fly-Ticket (Tren ve Uçak Bileti) adlı uygulamada satılacak tren biletleri hızlı tren İCE de olmak üzere tüm trenlerde geçerli olacak.

Bu şekilde THY’nin Frankfurt, Düsseldorf ve Köln/Bonn uçuş noktaları doğrudan uzak sefer ağına bağlanırken, Berlin, Hamburg, Hannover, Stuttgart, Nürnberg ve Münih havalimanlarının bölgesel tren, metro ve otobüslerle bağlantılı hale getirildiği kaydedildi. 

 
Konuyla ilgili açıklama yapan THY’nin Almanya basın sözcüsü İsa Al, Tren & Uçak bileti ile yolcularının daha rahat ve stressiz bir şekilde hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. Al, ”Özellikle uçuş noktalarımıza uzak bölgelerde oturan yolcularımız, bu servisten faydalanacak. Bundan sonra THY ile yolculuk, hava limanında değil, yolcunun yaşadığı bölgedeki tren istasyonundan başlayacak.” şeklinde konuştu. 
 
Tren & Uçak Biletleri, gidişte uçuş tarihinden bir gün önce ve uçuş günü; geri dönüşte ise uçuş günü ve bir gün sonra geçerli olacak. Tek yöne ikinci sınıf bir (tren) biletinin 30 Euro ve tek yöne birinci sınıf tren biletinin 60 Euro olacağı bildirildi. 161 uçağa sahip olan THY, 83 ülkede 171 noktaya uçuyor ve Almanya’dan Türkiye’ye haftada 220 uçuş gerçekleştiriyor.
 
- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika