spot_img
spot_imgspot_img
20.5 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

THY’nin pazarlama şefi rekor kırdı

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Uçak seyahatleriyle sekiz defa Ay’a gidecek mesafeyi kat eden Macaristanlı seyyah, bugüne kadar 133 ülkeye gidip 391 havaalanını ziyaret etti.

 

Hayatını havacılık sektörüne adayan Andras Földvari, gerçekleştirdiği seyahatlerle tutkulu bir havacı ve havaalanı koleksiyoneri haline gelmiş. Földvari, 21 yaşında ticaret yüksekokulundan mezun olduktan sonra Malev Air Tours’ta tur operasyon yöneticisi göreviyle havacılık sektörüne adım atmış. Daha sonra İsveç ve Belçika’da ülke müdürlüğü görevinde bulunan Földvari, İsrail Hava Yolları El Al’da üç yıl çalıştıktan sonra Brussels Airlines’in Budapeşte ofisinde beş yıl görev yapmış. Macar seyyahın yolu, Ağustos 2010’da çalıştığı ofisin kapanmasıyla THY ile kesişmiş. Daha sonra THY Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Földvari, bir yandan işiyle uğraşırken bir yandan da yurtdışı gezilerine devam etmiş.

 

35 yıllık evli olan Andras Földvari’nin eşi, Macaristan Hava Yolları’nda, oğlu da Air France’da çalışıyor. Aile kelimenin tam anlamıyla ‘tutkulu bir havacı’.

 

İlk seyahatini 17 yaşında Polonya’ya gerçekleştiren Andras Földvari, bu ülkeden dönüşünde lehçe eğitimi alarak tur rehberliği yapmaya başlamış. Evde Almanca, lisede İngilizce, okulda Rusça, kültür merkezinde Lehçe, Stockholm’de İsveççe, Brüksel’de biraz Flamance ve Fransızca öğrenen Földvari, şimdi de ülkenin uzak köşelerindekilerle daha kolay iletişim kurabilmek amacıyla Türkçe öğreniyor.

 

Andras Földvari, bu kadar yoğun seyahati sırasında oldukça ilginç hatıralar da yaşamış. Suudi Arabistan seyahatinde kaldığı lüks otelin bir kanadında sadece 2 kişi kalmışlar. 20 kişi için hazırlanan yemek büfesinde iki kişi yemek yemenin keyfini çıkaran Földvari, Gambiya’dan Senegal’e giderken o kadar da şanslı değilmiş. 800 kişilik gemide bin 200 kişi ile seyahat etmek zorunda kalmış ve yol boyunca batmamak için dua etmiş.

 

Uçuşlardan ilginç notlar

 

289’u kıtalararası olmak üzere toplam 1.743 uçuş gerçekleştirdi.

Toplam 4.357 saat 23 dakika, 181,6 gün, 25,9 hafta 6,5 ay havada kaldı.

Uçuşlarında ortalama 1.746 kilometre uçarken, her bir uçuş için 2,5 saat havada kaldı.

En uzun uçuşunu 1980’de Sydney-Los Angeles arasında (12.073 km), en kısa uçuşunu 2006’da Freetown Mammy Yoko Heliport-Freetown Lungi arasında (17 km) gerçekleştirdi.

En fazla kullandığı havalimanı 775 defa ile Budapeşte olurken, bunu Brüksel (449), Stockholm (140), Kopenhag (116), Frankfurt (80) ve İstanbul Atatürk havalimanları (77) izledi.

Toplam 843 farklı rotaya uçarken, 166 farklı havayolunun 114 farklı model uçağıyla seyahat etti

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika