spot_img
spot_imgspot_img
32.5 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

THY mühendis işe alımları için IELTS

Seçtiklerimiz

THY mühendis işe alımları için IELTS 

Türk Hava Yolları Teknik, uçak bakım mühendisi adayları için başvuruları kabul etmeye başladı. Adaylardan istenen kriterlerin başında ise yabancı dil konuşulması ve IELTS sınavından geçerli not alınması geliyor.

Türkiye genelinde birçok kurum, birçok kategoride yaptığı işe alımlarda yabancı dil konuşulmasını ve İngilizce seviyesinin yeterliliğini şart olarak koşuyor. Birçok sektörde olduğu gibi, havacılık sektörü de daha iyi bir kariyer fırsatı sunabilmek adına adaylardan IELTS sınavı talep ediyor. Türk Hava Yolları’nın pilot alımlarının ardından uçak bakım mühendisleri için açtığı başvurularında adaylardan, IELTS sınavından geçerli not almaları isteniyor.

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı IELTS’in resmi ortağı British Council, artan talebi karşılayabilmek adına kağıt-kalem ve bilgisayar ile IELTS seçenekleriyle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Karabük, Mersin, Erzurum, Manisa ve Karaman olmak üzere on şehirde test imkanı sunuyor. Uçak mühendisliği, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, otomotiv mühendisliği gibi alanlardan mezun olanların başvurabileceği THY Teknik uçak bakım mühendisi adayları için IELTS Academic testinden 6.0 puan yeterli sayılıyor. Katılımcıların, kendine en uygun test yöntemini seçtiği IELTS’te test sonuçları da artık 2-5 iş günü içinde çok daha hızlı bir şekilde öğrenilebiliyor.

IELTS’e evde hazırlık imkanı

British Council’ın ücretsiz online kaynaklarıyla, sınava gireceklerin IELTS’te ihtiyacı olan puana ulaşmaları çok kolay. Katılımcılar; hazırlık programlarına kaydolabilir, web seminerlerine, ücretsiz etkinliklere, online platformlara ve deneme testlerine erişim sağlayabilir, EnglishScore Tutors ile kişisel çevrimiçi İngilizce dersleri alabilir, ücretsiz IELTS hazırlık mobil uygulamasıyla istenilen zamanda ve yerde IELTS’e hazırlanabilir…

Ayrıca British Council ile IELTS testine girecekler için çevrimiçi kendi kendine evden hazırlanma kaynağı Road to IELTS’e ücretsiz erişim sağlanıyor. Her hafta gerçekleşen canlı web seminerleri, test sırasında ne beklenmesi gerektiğini öğrenmeye yardımcı oluyor. Ücretsiz IELTS uygulama testleri ise IELTS test formatını anlamaya ve yanıtları model cevaplara karşı incelemeye yardımcı olmak için tasarlandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika