spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

THY ilk defa aslan taşıdı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY), tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, sayıları çok az olan beyaz aslanları taşıdı. Güney Afrika’nın Johannesburg şehrindeki Oliver Tambo Uluslarlarası Havalimanı’nda kafese konulan aslanlar dün kargo uçağı ile akşam Kanada’ya hareket etti.

Beyaz aslanları yetiştiren Pretoria şehrindeki Bester Bird and Animal Zoo firmasının sahibi Mike Bester, "Biri erkek, ikisi dişi beyaz aslan dün akşam THY ile Kanada’nın Toronto Havaalanı’na götürüldü. THY’yi tercih etmemizin sebebi uygun fiyat ve en iyi hizmeti vermeleridir. Ayrıca İstanbul’dan Kanada’ya direkt uçmaları hayvanlar açısından çok önemlidir." dedi.

THY Johannesburg yetkilileri ise "Dünyanın en büyük havayolu şirketleri ile yarışan THY ilk defa, soyları tükenmekte olan beyaz aslanları Kanada’da bir hayvanat bahçesi için taşıdı. Bester Bird and Animal Zoo firması aslanları taşımak için THY’nin kargo uçağını seçti. Biz nasıl yolcularımıza en iyi hizmet verme gayretinde isek diğer canlılar için de aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Daha önce köpek balığı, gergedan, başak, vahşi köpekleri taşıyan THY, şimdi de beyaz aslanları taşıyarak bu sektörde de bir marka haline geldiğini ispatladı." ifadelerini kullandı.

THY’ye ait bir kargo uçağı en son Güney Afrika’dan toplam 6 ton ağırlığında 4 adet "kum kaplanı köpekbalığını" Florya İstanbul Akvaryum’u için taşımıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika