spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

THY ile TUROB işbirliği protokolü imzaladı

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

       

       

       

 

       

       

       

       

       

 

        Türk Hava Yolları (THY) ile Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) işbirliğine gitti. Buna göre tanıtım organizasyonlarına TUROB üyesi oteller tarafından konaklama desteği sağlanacak. THY de TUROB üyelerine bazı indirimlerde bulunacak.

       

Anlaşmaya göre Türk Hava Yolları; TUROB üyesi otellerin temsilcilerinin, fuar, workshop ve tanıtım aktivitelerini kapsayan yurtdışı seyahatlerinde, kendi satış ofisleri tarafından biletlenmek şartıyla, bütün ekonomi ve business class ücret seviyeleri üzerinden indirim uygulayacak. Aynı zamanda, serbest bagaj haklarına ilave olarak belirlenen oranda ücretsiz bagaj taşıma hakkı sağlayacak.
       
        THY Genel Müdürü Temel Kotil, bu anlaşmanın her iki kurum açısından yararlı olacağını belirterek, "Faydalı bir anlaşma oldu. Bir ülkenin olmazsa olmazlarından biri olan turizmde konaklama turizmin gelişimi ve güçlenmesi açısından birinci sırada yer almaktadır. TUROB bu işi birlik üyeleri arasında sosyal dayanışma ile çok başarılı bir şekilde yapmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.
       
        TUROB Başkanı Timur Bayındır da THY ile yapılan işbirliğinin çok anlamlı olduğunu ifade etti. "Yapılan işbirliğinin, ülkemiz tanıtımına büyük ivme kazandıracağını ümit ediyoruz." diyen Bayındır, şunları söyledi:
       
        "Havayolu ulaşımı olmazsa, turizm olmaz. Ülkemize, genelde uçak ile gelindiğinden, havayolu ulaşımı, Türk turizmi için çok önemlidir. Şu an, Türk Hava Yolları, 126 uluslararası, 39 yurtiçi olmak üzere 165 noktaya uçuyor ve önümüzdeki günlerde 8 ayrı noktaya daha sefer koyacağını açıklamıştır. THY’nin, dünya çapında elde ettiği başarıyı büyük bir gurur içinde takip ediyoruz."

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika