spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

THY’den eğitime destek

Seçtiklerimiz

THY de öğrencilerin uçuş sponsorluğunu üstlenerek eğitime katkıda bulundu.

‘Sınırlar Eğitimle Birleşiyor Projesi’, başta Milli Eğitim Bakanlığı ve THY olmak üzere birçok kurum ve siyaset adamından büyük ilgi gördü. Proje, Ekovitrin dergisinin geleneksel olarak düzenlediği ve 34 kategoride 2011 Yılının Starlarının belirlendiği yarışmada, ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ dalında aday gösterildi. 2011 yılındaki başarısı nedeniyle gerek Milli Eğitim gerekse okullar ve öğrencilerden gelen yoğun talep nedeniyle projenin 2012 yılında da sürdürülmesi kararlaştırıldı.

2011 yılında gerçekleştirilen projeye göstermiş oldukları destek ve uçuş sponsorluğu sebebiyle Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin tarafından THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’e teşekkür plaketi takdim edildi.

THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, "Sınırlar Eğitimle Birleşiyor" isimli sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin’i tebrik etti. Kotil, kendisinin de eğitimci kökenli olduğunu hatırlatarak gençlerin eğitimi ile ilgili projeleri her zaman önemsediklerini ve destek verdiklerini söyledi.

THY Genel Müdürü Kotil, proje kapsamının bu yıl daha da genişletilerek sürdürülmesini arzuladıklarını ifade ederek, "Bu proje çerçevesinde yurt dışına götürülecek olan gençlerimizin sayılarının artırılması ve daha uzun süreli bir program uygulanması faydalı olur kanaatindeyim. THY olarak Sınırlar Eğitimle Birleşiyor Projesi’ne bu yıl da destek vermeyi sürdüreceğiz" dedi.

THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’e teşekkür ziyaretine, projenin basın sponsoru olan Ekovitrin dergisinin genel yayın yönetmeni Bilal Koçak da katıldı. THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, ziyaretin anısına Ekovitrin Genel Yayın Yönetmeni Bilal Koçak ve ‘Sınırlar Eğitimle Birleşiyor Projesi’nin mimarı Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin’e THY uçak maketi hediye etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika