spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

THY, 2018’de Yetmiş Beş Milyon Yolcu Taşıdı

Seçtiklerimiz

Dünya markası hâline geylen Türk Hava Yolları (THY), yaptığı açıklama ile geçtiğimiz seneye ait yolcu sayısında %9,5 büyümeye ulaşarak yolcu doluluk oranını da yüzde seksen ikiye kadar çıkardığını belirtti.

Firmanın resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada bir de videoya yer verildi. Söz konusu videoda, THY’nin filosuna on iki tane daha uçağın katıldığını ve uçuş sayısının 332’ye kadar yükseldiği belirtildi.

Altı tane yeni uçuş hattının eklendiği THY’de geçtiğimiz sene 75,2 milyon yolcu taşınarak %82’lik bir doluluk oranına ulaşıldığı ifade edildi.

Buna göre 866 milyon 663 bin kilometrelik yol yapıldığı belirtildi. Çocuk yolculara da iki milyondan çok oyuncak hediye eden THY, uçak içi eğlence sistemi ile yolcularına keyifli anlar yaşattı.

Toplamda 35 milyon saatte 693 tane film seyreden THY, 600 bin yolcuya da wifi internet hizmeti sağladı. THY, yaptığı açıklamada çağrı merkezi hizmetlerine de dört yeni dil ekleyerek toplamda 14 dille hizmet verdiğini ve Turkish Cargo markasıda 1,4 milyon kargo taşıdığını ifade etti.

 
 
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika