spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Tek biletle Avrupa’nın her yerine gidebilirsiniz

Seçtiklerimiz

İzlanda’daki yanardağ patlaması sonucu oluşan kül bulutu nedeniyle uçak seferlerinin iptal edilmesi, Türkiye’den Avrupa’ya giden tren yolcusu sayısını arttırdı.
       

       

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Balkan ülkeleri ile Türkiye’nin ortaklaşa işlettikleri trenlerin, Türkiye’den Bükreş, Belgrad ve Selanik’e erişim imkanı sağladığını anlattı.

       

Bu hatlarda seyahat eden yolcuların, tek biletle bu merkezlerden aktarmalı olarak Avrupa’daki tüm noktalara ulaşabileceklerine dikkati çeken Karaman, kül bulutu nedeniyle oluşan talebi karşılamak için bu trenlerden Bosfor Treni’nde vagon sayısını artırdıklarını ve ilave bir treni de bugün sefere koyduklarını kaydetti.

       

TCDD Genel Müdürü Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü.

       

"Demiryollarına talep arttı ve idare olarak tüm taleplere cevap vermeyi isteriz. Bosfor treni normal şartlar altında günlük 35-40 yolcu ile sefer yapıyorken sayı bugün 620’ye çıktı. Normalde bu kadar az yolcu taşımasının nedeni vize sorunu. Türk vatandaşlarının, trenin geçtiği her ülke için ayrı vize alması gerekiyor. Bu durum yolcu sayımızın düşmesine neden oluyor. Vize sorunu ortadan kalkarsa çok düşük ücretlerle yolcu taşınan bu seferlere talep de artacak.

       

Bu tren seferlerini yaşatmaya çalışıyorduk. Kül bulutunun yarattığı bu durum, trenlerimize talebi çok artırdı. Yolcu sayısı arttıkça vagonların ve trenlerin sayısını arttıracağız. Yolcular, TCDD’den alacakları tek biletle aktarmalı olarak Avrupa’nın her yerine gidebilir."

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika