spot_img
spot_imgspot_img
15.9 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Tayvan’daki uçak kazası’nda 31’e yükseldi

Seçtiklerimiz

Yaralıların bölgedeki hastanelerde tedavilerinin sürdüğü, kayıp olanlar için ise arama kurtarma çalışmalarına devam edildiği ifade edilen açıklamada, 2 yolcunun yanı sıra kaptan pilot, yardımcı pilot ve bir kabin memurunun da cesedinin bulunduğu kaydedildi.
Uçağa ait iki kara kutunun bulunduğu ve dün gece itibarıyla deşifre edilmeye başlandığı belirtildi. Kazanın ardından bin 551 kişinin, 394 araç ve 77 botla, nehirdeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gönderildiği aktarıldı.

 

Merkezi Fransa’da bulunan ATR firması tarafından üretilen ATR-72 tipi GE 235 sefer sayılı uçakla, kalkıştan 10 dakika sonra irtibat kesilmişti. Düşerken nehir üzerindeki köprüye çarpan uçağın, bir kanadının koptuğu belirlenmişti. Uçaktaki yolcular arasında 3’ü çocuk 31 Çin vatandaşı bulunuyordu.

TransAsia Havayolları’na ait diğer ATR-72 tipi yolcu uçağı da geçen yıl 23 Temmuz’da olumsuz hava koşulları nedeniyle Tayvan’ın Pınghu Adası’na acil iniş yaptığı sırada zemine sert şekilde çarpmış, kazada 51 kişi yaşamını yitirmişti.Tayvan’ın ilk özel havayolu firması olan TransAsia, genelikle kısa mesafeli denizaşırı uçuşlar yapıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika