spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

TAV’ın hedefine Osmanlı sınırlarını koyduk

Seçtiklerimiz

Forumda konuşan TAV İcra Kurulu Başkanı Şener, hedeflerine Osmanlı sınırlarını koyduklarını söyledi.

TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV’ın hedefine Osmanlı sınırlarını koyduklarını belirterek “Biz her zaman iyi ve büyük görünmeye değil, iyi ve büyük olmaya oynadık” dedi. Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’ Ernst&Young, Avea ve Kuveyt Türk’ün sponsorluğunda dün gerçekleşti.

Foruma Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer’in ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vedat Akgiray’ın yanı sıra çok sayıda şirketin üst düzey yöneticisi katıldı. Forum’un açılış konuşmasını yapan BYV Mütevelli heyeti Başkanı ve BİM CFO’su Haluk Dortluoğlu “Günümüzde teknolojik gelişmeler dünyanın çehresini değiştirirken, şirketler sert rekabet ortamına maruz kalıyor. Bu noktada özgünlük ön plana çıkıyor. Bizler de özgün bir yapıya sahip olan şirketlerin başarı hikayelerinin anlatıldığı bir platform yaratarak, yöneticileri bir arada topladık” diye konuştu.

Forum uluslararası hale gelecek

Forum’un uluslararası hale gelmesini planladıklarını kaydeden Dortluoğlu, foruma önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da katılımcıların olacağını belirtti. Forum’da ‘Devler Arasında Türkiye ve Dünya’ başlıklı bir konuşma yapan Sani Şener ise başarıda zamanı yakalamanın önemine vurgu yaparak, “Biz de TAV’da geleceği yönetmeyi planlayarak başarıyı yakaladık” dedi. Bu noktada hedeflerine Osmanlı sınırlarını koyduklarını aktaran Şener “Tunus, Makedonya, Gürcistan ve Arap ülkelerinde kültürleri eklemleme durumumuz var. 2000 yılında 10 yılda 10 havalimanını hedefledik. Ulaştığımız sayı 12” dedi.

Kamuda yeniden yapılanma tamamlansaydı Demokratik açıdan daha iyi yerde olurduk

Forum’da konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, özel sektör ve kamu yönetiminde değişimlerin yönetimine ilişkin bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Bir sorun fark edildiğinde genellikle anında çözmek yerine, ‘bekle gör’ politikası uygulandığını, ancak sorunu o anda çözmenin ciddi mesafe katedilmesini sağlayacağını ifade eden Dinçer “Türkiye’de 2006’da kamu yönetiminde yeniden yapılanma çalışmalarını tamamlayabilseydik ve kamu yönetiminde paradigma değişikliğini başarabilseydik, daha sonra ortaya çıkacak demokratik özerklik taleplerinin pek çoğunun önünü kesmiş olacaktık ve bugün Türkiye belki demokrasi açısından çok daha iyi bir noktada olabilecekti” dedi.

Dinçer, değişimin evrimsel ya da devrimsel nitelik taşıyabileceğini belirterek, Türkiye’de yöneticilerin önemli bir kısmının evrimsel değişimi tercih ettiğini, ancak sektörün dış dünyasında çok belirgin bir değişim başladığında, mesafeyi kapatmanın tek yolunun devrimsel değişim olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika