spot_img
spot_imgspot_img
31.8 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

TAV Bilişim bilgi güvenliği sertifikasını aldı

Seçtiklerimiz

Bu standart her geçen gün önem kazanan bilgi güvenliğini sağlamak için risklerin belirlenmesi ve gerekli süreçlerin oluşturulmasını kapsıyor.

Dünyanın farklı yerlerindeki 18 havalimanında ürünleri kullanılan TAV Bilişim, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001:2005) sertifikasını aldı. Şirketlerin bilgi güvenliği yönetimi sistemleriyle ilgili uygulama, izleme, işletme ve denetleme süreçlerini kapsayan ISO 27001 standardı, karmaşık bilişim sistemlerinin devreye girdiği günümüzde büyük önem taşıyor.

TAV Bilişim, 2015’e kadar geçerli olacak sertifikayı İngiltere Kraliyet Akreditasyon Servisi UKAS tarafından akredite edilmiş olan SGS’den aldı.

TAV Bilişim Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran “Bu sertifikayla müşteri memnuniyetini artırmak ve şirketlerimiz için hayati önemde olan bilginin en üst seviye korunması hedefleniyor. Bu vesileyle TAV Bilişim’in uluslararası standartlarda hizmet anlayışı da bir kez daha onaylandı. ISO 27001 şirketlerin risk yönetimi ve risk işleme planlarını, görev ve sorumlulukları, iş devamlılığı planlarını, acil durum olay yönetimi süreçlerini hazırlamasını ve uygulamada bunların kayıtlarını tutmasını gerektirir. ISO 9001 Kalite Yönetimi Sertifikası’nın ardından aldığımız bu sertifikayla, TAV Bilişim olarak rekabet gücümüz daha da arttı” dedi.

ISO 27001 ile birlikte TAV Bilişim, havalimanları başta olmak üzere hizmet verdiği tüm müşteri için en üst düzeyde bilgi güvenliğine sahip sistemler sağlıyor.

Türkiye’nin de aralarında olduğu 162 üyesi bulunan Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) kapsamlı bir süreç sonunda oluşturulan standartları almak için başvuran şirketleri detaylı incelemelerin ardından sertifikalandırıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika