spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Ryanair Ağustos ayında 10,5 milyon yolcu taşımayı hedefledi

Seçtiklerimiz

Ryanair Üst Yöneticisi Michael O’Leary, rezervasyonlardaki artış eğiliminin, firmanın Avrupa’daki diğer havayollarından çok daha hızlı toparlandığına işaret ettiğini söyledi.

İspanya’da bir basın toplantısında konuşan O’Leary, İrlandalı düşük maliyetli havayolu firmasının ağustos ayında 10,5 milyon yolcu taşımayı umduğunu belirtti.

Ryanair’in verilerine göre, firma temmuz ayında 9,3 milyon yolcu taşıdı ve uçakların doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. Firma, 2020 temmuz ayında 4,4 milyon yolcu taşımıştı. Bu bakımdan mevcut veriler son derece umut verici görünüyor.

O’Leary, “Eylül, ekim, kasım ayları için rezervasyonlar iyi görünüyor, ancak fiyatlar düşük  Pazarı çok çabuk geri almak için biletleri ucuz satıyoruz” dedi.

Ryanair, biletleri ucuza satarak sonbahar aylarında büyük bir talep artışı oluşmasına bel bağlıyor.

Firma, aynı zamanda Kuzey Avrupa’da genişleme planlarına da devam ediyor.

Ryanair, İsveç pazarına yatırım yaparak, yeni üssü Stockholm’deki Arlanda (ARN) havaalanından 2021 kışı için yeni operasyonlara hazırlanıyor.

Bu kararın, İrlanda firmasının yeni uçuş noktalarıyla Avrupa’daki 25 destinasyona sefer ağını genişletmesini sağlaması bekleniyor.

Ryanair, Stockholm’e (ARN) ek olarak, Goteborg (GOT), Riga (RIX), Billund (BLL) ev Kaunas’da da (KUN) durumunu güçlendirmeyi planlıyor. Firma ayrıca, Goteborg-Stockholm iç seferi açmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika