spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

Rusya’dan Türk pilota büyük onur

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Milas Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme helikopterinde görev yapan 34 yaşındaki Erdal Telgırat, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Rusya’nın Ryazan bölgesinde geçen ay çıkan orman yangınında görevlendirilmek üzere Rusya’ya gönderildi.

       

Burada Ukraynalı ve Rus pilotların yanında ekip koordinatörü olarak başarıyla görev yapan Türk pilot, Rusya Büyükelçiliği tarafından Rusya’ya çağrıldı.
        Rusya Devlet Başkanı Dimitry Medvedev, 13 Ekimde Rusya Devlet Başkanlığı Kremlin Ekoterinenskiy Salonunda düzenlenen törende, Telgırat’a “Rusya Devlet Şeref Nişanı” verdi.

       

Telgırat’a ayrıca Ryazan Bölge Yöneticisi O.İ. Kovalev “Teşekkür Belgesi”, Rusya Olağanüstü Haller Bakanı Sergey Shaygu “Üstün Başarı Madalyası” ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin de arkasında kendi imzasını taşıyan bir saat hediye etti.

       

Telgırat, bazı Rus televizyonları tarafından canlı yayınlanan törende “Rusya Devlet Şeref Nişanı” almaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
        “Geçen ay Rusya’nın Ryazan bölgesinde yangın söndürme faaliyetlerinde bulunduk. Ben de iki helikopterin koordinatörü olarak çalışmalara katıldım. Burada yaptığımız çalışmalardan dolayı teşekkür amaçlı Rusya Devlet Başkanı Medvedev tarafından devlet nişanına layık görüldüm.”

       

AA

       

 

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika