spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Rusya’da Boeing 737 tipi yolcu uçağında panik

Seçtiklerimiz

Transaero havayolu şirketinin sözcüsü, Moskova’dan Sibirya’daki Krasnoyarsk’a gitmek üzere kalkışa hazırlanan uçağın kanatlarından birinde delik tespit edildiğini, bunun üzerine paniğe kapılan 70 yolcudan 27’sinin kendi istekleriyle uçaktan indiğini belirtti.

Sözcü, uçak kalkışa hazırlandığı sırada bir yolcunun uçaktaki kanatlardan birinde bir parçanın eksik olduğunu fark ettiği ve pilotun bu sorundan haberdar edildiği, ancak pilotun yine de yola devam edileceğini açıklamasının yolcular arasında paniğe neden olduğunu söyledi. Eksik olan parçanın motorlara girişi sağlayan bir kapak olduğu belirtildi.

Sözcü, Boeing’in teknik belgelerine göre, bunun teknik bir unsur olduğunu, bu eksikliğin uçağın kalkışına engel teşkil edecek bir eksiklik olmadığını kaydederek, bu durumun uçuş güvenliğine hiçbir etkisinin olmadığını söyledi. Sözcü, uçağı terk eden yolcuların bilet paralarının kısmen geri ödendiğini belirtti.

Komsomolskaya Pravda gazetesi, bu sorun fark edilmeden önce uçağın iki kez kalkmaya çalıştığını, ancak başarısız olduğu haberini verirken, şirket sözcüsü, bu haberi yalanladı ve havalandırma sistemindeki bir sorunu bildiren uyarı ışığının yanması nedeniyle kalkışta gecikme meydana geldiğini söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika