spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Rum Yönetimi, Hukuki girişimde bulunacak

Seçtiklerimiz

Rum Yönetiminin, Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesi yönündeki hareketleri yakından izlediği ve buna karşı hukuki girişimlerde bulunacağı haber verildi.

       

Haravgi, “Kıbrıs Hukuki Açıdan Tepki Gösterecek” başlığıyla yansıttığı haberinde, Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müdürü Makis Konstantinidis’in, “Kıbrıs tarafı hukuki açıdan hareket edecek, yasadışı havaalanının ‘özelleştirilmesi’ne ilişkin yazılanlara ve söylenenlere etkin tepki gösterecek” dediğini yazdı.

       

        Gazeteye göre, Konstantinidis, “Örneğin, uluslararası bankanın; yine bankalar için büyük bir risk taşıyan böyle bir girişime yatırım yapmasını anlayamıyorum. Yasadışı olmasının ve yatırımının tehlikede olmasının ötesinde biz de kendilerine karşı hukuki açıdan hareket edebiliriz” ifadesini kullandı.
         

       

KKTC’de yapılmakta olan; Ercan Havaalanı ILS sistemiyle ilgili çalışmaları yorumlaması istenen Konstantinidis, “geniş manada Kıbrıs FIR’ını etkilemez. Önemli olan yatırımcıların, ‘kaygan kum’ üzeride hareket ettiklerini bilmeleridir” dedi.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika