Türk Havayolları ve diğer şirketler ile İstanbul uçuşlarında rekabet etmenin zor olduğunu belirten Joon CEO’su Jean Michel Mathieu, "Kârlılık açısından en kötü performansı yakaladığımız yerdi. Türk Havayolları ve diğerleri ile rekabet etmek zordu" dedi. Türkiye ve İstanbul pazarına güvendiklerini de belirten Mathieu, "İstanbul bizim için büyük bir potansiyele sahip ve buradaki iş potansiyeline güveniyoruz.
Zorlu bir rekabet var. Ancak Joon sayesinde stratejik olarak rekabette kendimize avantaj sağlayacağımıza inanıyoruz. Joon Air France’ın kodları ve garantisiyle uçuşlarını gerçekleştiriyor. Yani, Joon’un uçtuğu her şehirde hâlâ Air France yer alıyor. Air France’ın tüm avantajlarından faydalanıyoruz" diye konuştu.
Air France KLM Türkiye Satış Direktörü Umut Çaynak da Türkiye’de Atlas Global ile Amsterdam uçuşlarında KLM – Pegasus işbirlikleri olduğunu belirterek, "Bunlar da bizim için önemli işbirlikleri. Joon markası ile geçtiğimiz hafta ilk uçuşu gerçekleştirdik" dedi.