spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

Pilotlar İçin Dil Yeterliliği Sınavı Duyurusu…

Seçtiklerimiz

Gerekli planlamanın yapılabilmesi için havacılık işletmelerinden, ilk pilotluk lisansını 05 Mart 2008 tarihinden sonra aldığı için dil yeterliliği olmayan pilotların listeleri alınmıştır. İşletmelerin pilot sayıları dikkate alınarak yapılan tahsis sonucunda şirketlere kontenjanları bildirilmiştir.

Uçuş İşletme Başkanlıklarınca ve kontenjan sayısı kadar belirlenecek pilotlar tarafından doldurulan başvuru formlarının en geç 12 Mart 2012 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırmanız gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda oluşturulacak sınav randevuları http://www.shgm.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır. Başvuru formları uçuş işletme başkanlıklarından temin edilmesi gerekmektedir.

Söz konusu sınavlar Genel Müdürlüğümüz hizmet binası 4ncü katında yapılacaktır. Sınava girecek her bir aday, kendisine tahsis edilecek 1 saatlik zaman diliminde sınava girecektir. Kullanılacak olan dil yeterliliği sınavının bir örneği www.lplus.de/HP/demo1adresinde yayınlanmış bulunmaktadır.

SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı gereğince, adayların dil yeterliliği sınavına ilk girişlerinde bir eğitim tamamlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak sınavda başarısız olunması halinde, yeniden sınava girebilmek için SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı’nın 11nci maddesi gereğince bekleme süresi ve onaylı bir kurs programını tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, aktif olarak uçuş yapan pilotların, sınava ilk girişlerine hazırlanarak başvurmaları büyük önem arz etmektedir.

Etiketler: pilot olmak, uçuş okulu, uçuş okulları, uçuş eğitimi, türk kuşu uçuş okulu, tarkim uçuş okulu, sivil havacılık pilotaj, sivil havacılık okulları, pilotluk okulu, pilotluk kursu, pilotluk kursları, pilotluk eğitimi, pilot olmak için gerekli şartlar, pilot olmak için gerekenler, pilot olmak için gereken özellikler, pilot olmak için aranan şartlar, pilot olmak için, pilot olmak istiyorum, pilot olmak isteyenler, pilot okulu, pilot okulları, pilot nasıl olunur, pilot kursu, pilot eşi olmak, pilot eğitimi, nasıl pilot olunur, havacılık okulu, havacılık okulları, bayan pilot olmak, ayjet uçuş okulu, ay jet uçuş okulu, pilot ol, pilot ol.com,

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika