spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Or-Gi Hızla Büyüyor

Seçtiklerimiz

Valilere bilgi veren Şantiye Şefi Enver Işık, havaalanı inşaatına bugüne kadar 40 bin ton taş döküldüğünü belirterek, "Taş ocağına giden yolu İl Özel İdaresinin desteği ve katkılarıyla yaptık. Bu yolu biraz daha iyileştirerek ocaktan taş sevkiyatımızı artıracağız.

Şu anda 15 kamyon ile günde 150 sefer yaparak 3 bin 500 ton civarında taş taşınıyor. Koruyucu mendirek çalışmalarında 310 metreye ulaştık ve Giresun istikametinde dönüş aşamasına geldik. 1 Mart tarihi itibariyle çift vardiya sistemine geçeceğiz. Nisan ayı başı itibariyle günlük 40 bin ton taş taşımayı planlıyoruz" diye konuştu.

"DOLGU GELECEK YIL BİTECEK"

Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının planlanan sürede yapılacağına inandığını belirten Ordu Valisi Orhan Düzgün, havaalanı inşaatının 545 metre eninde, yaklaşık 4 km uzunluğunda olacağını belirterek şunları kaydetti: "Müteahhit firma tarafından 2012 yılında 12.5 milyon ton taş taşınarak, koruyucu mendirek ve pist dolgu işlemi, 2013 yılında ise 14 milyon ton taş dolgu yapmak suretiyle geriye kalan altyapı işi bitirilecek.

Denize dolgu sırasında denizaltını kamera ile görüntüleyebilen ve kayıt yapan kameralı vinçler kullanılacak. Firma çalışmalarını şu an planlandığı şekilde devam ettiriyor. Biz de bir gecikme olmaması için bugün olduğu gibi zaman zaman inşaatı takip ediyoruz ve edeceğiz. Havaalanının tamamlanmasından sonra, hatta inşaata paralel olarak bölgemizdeki yatırımların artmasını bekliyoruz. Bir ilde ticaretin, ekonominin, eğitimin, turizmin gelişmesi için kolay ulaşılabilir olması çok önemli.

Başta turizm sektörü olmak üzere bölge ekonomisi havaalanı ile ciddi bir şekilde canlanacaktır. Yeni yatırımlara ilişkin yer arayışları olduğunu biliyor, duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde yurtdışından bir firma Ordu’ya gelerek turizm ve spor konusunda bir yatırım yapma arzusunda olduğunu bizlere iletti. Biz de Ordu’da yatırım yapmak, istihdam sağlamak, ilimiz ekonomisini canlandırmak isteyen gerek Ordu’dan gerekse Ordu dışından herkese yardımcı olmaya devam edeceğiz."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika