spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Moskova’da yolcular uçakları kaçırıyor

Seçtiklerimiz

THY’nin de Moskova çıkışlı seferlerinin çoğunu gerçekleştirdiği ünlü Şeremetyevo Havaalanına merkezden giden ana yolun iki şeridi, “yapım ve onarım çalışmaları” gerekçesiyle  kapatılınca trafik tamamen iflas noktasına geldi.  Yolcular uçakları kaçırıyor,araçlar saatlerce bekliyor. Görünüşte sonu gelmeyen onarımlardan biri  için ortaya çok önemli bir iddia atıldı:

       

Şeremetyevo Havaalanı Genel Müdürü Mihail Vasilenko, bu onarımın Moskova Belediye Başkanı Yuri Lujkov tarafından özellikle planlandığını amaçlarnın havaalanına zarar vermek olduğunu savundu. Vasilenko’ya göre, Şeremetyevo’ya rakip diğer büyük havaalanlarından Vnukovo’nın rekabette öne geçmesi ve daha fazla yolcu çekmesi için bu yöntem seçildi. Çünkü Vnukovo’nun büyük hissedarı Moskova Belediyesi.

       

Leningradski Şose’nin Himki bölümünde, demiryolu geçidi yakınında aniden başlatılan ve 1 Ekim’e kadar süreceği açıklanan onarım çalışması yüzünden trafil tamamen durma noktasında. Yetkililer, havaalanına sadece “aerotren” seferleriyle ulaşmanın mümkün olduğunu, onun da talebi karşılayabilecek düzeyde olmadığını vurguluyor. Havayolu şirketleri yolcularını uyarıyor, çünkü karayolu ile merkezden Şeremetyevo’ya ulaşmak normal trafikte 30-45 dakikayı geçmezken, artık 2-3 saati buluyor.

       

Suçlamalarla ilgili Lujkove ve sözücüsnden henüz bir açıklama gelmedi. Ancak bazı belediye yetkilileri, "Şeremetyevo yolcuları ve yabancı havayolu şirketlerini diğer havaalanlarına kaptırma telaşında. Belediyeyi suçlayacaklarına kendi hizmet kalitelerini arttırsınlar" diye eleştiriye cevap verdi. 

       

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika