spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Midesinde Uyuşturuyla Türkiye’ye Girmeye Çalıştı

Seçtiklerimiz

21 Şubat’da saat 16:30 sıralarında Swiss Havayolları’nın LX – 1804 sefer sayılı uçağı ile Sao Paulo’dan Zürih aktarmalı olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen M.R.P adlı Brezilya vatandaşı kadın yolcu, havalimanına gelmesinin ardından şüpheli hareketlerde bulunmaya başladı. Gümrük ekipleri şüpheli hareketle bulunan M.R.P isimli kadını durdurarak narkotik köpeği Nitro tarafından arama yaptı.

Narkotik dedektör köpeği Nitro ile yapılan aramada köpeğin tepki vermesi üzerine Brezilyalı kadın yolcunun

eşyaları da aranmaya başlanırken, yapılan aramalarda Brezilyalı yolcunun beraberindeki bordo renkli el çantasının her iki tarafında özel olarak yapılmış gizli bölmeler olduğu ortaya çıktı. Gümrük ekiplerinin gizli bölmeleri açtığında içerisinde mukavva ve jelatin ciltlerle kaplanmış plakalar açılmış içerisinde toplam bir kilo kokain tespit edildi.

Midesinde de uyuşturucu olduğundan şüphe duyulması duyulan 36 yaşındaki kadın, bunun üzerine Bakırköy Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek, burada tomografi kontrollerinde midesinde uyuşturucu paketlerin olduğu görüldü. Patlama riski bulunduğundan doktor gözetimin de normal yollarla paketlerin çıkması beklenirken, toplam 10 adet paket halde kokain uyuşturucu oldu tespit edildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika