spot_img
spot_imgspot_img
18.6 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Lufthansa’ya belediye desteği

Seçtiklerimiz

Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Alman hava yolları Lufthansa’nın, 1 Ağustostan itibaren Almanya’nın Münih kentinden Bursa’ya düzenleyeceği tarifeli seferlere, kent içi ulaşım desteği sağlayacağı bildirildi.
       
        Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, Bölge Havalimanları Müdürü Dirk Lorenzen, Satış Müdürü Meltem Sığınır ve Türkiye İstasyonları Müdürü Sibel Kartal Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Heykel’deki tarihi belediye binasında ziyaret etti.
       
        Bursa’dan yurt dışına tarifeli sefer başlatan ilk firma olduklarını ve bu konuda belediyenin de desteğini almak istediklerini belirten Satış Müdürü Meltem Sığınır, ilk uçuşun Münih’ten 1 Ağustosta, Bursa’dan ise 2 Ağustosta yapılacağını bildirdi.
       
        Sığınır, Münih’ten Bursa’ya Salı, Perşembe ve Pazar, Bursa’dan Münih’e ise Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri uçuş yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:
       
        ”Uçak Bursa’dan sabah 04.10’da hareket ediyor. Dolayısıyla Münih’e gidecek yolcularımız rahatlıkla sabah 09.30’daki bir toplantıya yetişebilecek. Yenişehir Havaalanı’na ulaşım konusunda Büyükşehir Belediyesinden destek bekliyoruz. Hem buradaki yolcuların havaalanına gitmesi hem de gelen yolcuların kent merkezine ulaşımı konusunda Büyükşehir Belediyesinin yardımına ihtiyacımız var.”

       
        Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa’nın hava ulaşım ağının genişlemesi için gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
       
        Altepe, Yenişehir Havaalanı’nın yıllardır Bursa’ya beklenen katkıyı veremediğini, aktif hale gelmesi için belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, 250’nin üzerinde yabancı firmanın faaliyet gösterdiği kentten Avrupa’ya yapılacak uçuşların önemine dikkati çekti. Altepe, şöyle konuştu:
       

        ”Hava ulaşımında zorunlu olarak İstanbul’u kullanıyoruz. Uçak kalkmadan 1 saat önce havalimanında olma zorunluluğu ve Bursa İstanbul arasındaki mesafe de düşünülürse uçağa binmek için 4-5 saat önceden yola çıkmak gerekiyor. Dönüş yolculuğu da düşünüldüğünde neredeyse 1 gün yollarda geçiyor. Ancak artık Yenişehir Havaalanı ile Münih’e oradan da diğer Avrupa ülkelerine geçmek çok daha kolay olacak. İş adamlarımız bir gün içinde oradaki işlerini çözüp, tekrar dönebilecek. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Uçuş saatleriyle planlı olarak otobüs seferlerini başlatacağız.”
       
        Lufthansa’dan, 15 Mayısta yapılan açıklamada, Bursa’ya düzenlenecek seferlerle İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’de ulaşılan nokta sayısının dörde çıkacağı belirtilmişti.
       
        A.A

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika