spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Lufthansa’dan Emirates aleyhine lobi faaliyeti

Seçtiklerimiz

        Medyada çıkan haberlere göre Berlin Belediye Başkanı Harald Wolf, ‘Emirates’in başkente doğrudan sefer düzenlemesini engellemesi için Alman havayolu, federal hükümeti zorluyor.’ dedi. Ofisinden konuşan belediye başkanı, Berlin hükümetinin daha önce de ve şimdi de havaalanını Emirates’e açma ve doğrudan uçuş imkanı sunma taraftarı olduğunu söyledi.
       
        Wolf, asıl zorluğun çok kısıtlayıcı olmasından dolayı federal hükümette olduğunu ve Lufthansa’nın Emirates’in güçlenmesini engellemek amacıyla federal hükümette çok güçlü lobi çalışması yaptığını ifade etti. Belediye başkanı ayrıca ‘Dubai merkezli havayolu eğer Berlin’e sefer düzenlemek istiyorsa Hamburg ya da Stutgart’tan vazgeçmek zorunda kalacağını ve hükümetin bu havayoluna ek uçuş hakkı vermemekte ısrar edeceğini’ sözlerine ekledi.
       
        Kaynaklara göre halen Almanya’nın Frankfurt, Düseldorf ve Münih kentlerine uçan Emirates, 2004’ten bu yana Berlin ve Stutgart’a da uçma izni bekliyor.
       
        Dünyanın en büyük Airbus 380 filosuna sahip Emirates, yakın zamanda Kanada’da da benzer problemler yaşamış ve Kanada hükümeti Dubai merkezli havayolunun yanısıra başkent Abu Dabi merkezli Etihad Havayolları’na da ek uçuş hakkı vermeyeceğini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika