spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Kriz otel fiyatlarını yarı yarıya düşürdü

Seçtiklerimiz

Yunanistan’da, mali krizin olumsuz etkileri tüm alanlarda sürerken, devletin özel ve kamu kuruluşlarına olan yaklaşık 10 milyar euro tutarındaki borçlarını ödememesi nedeniyle piyasada büyük durgunluk yaşandığı bildirildi.

 

Yunan medyası, mali krizle mücadele çerçevesinde aldığı çeşitli önlemlerle gelirini arttırmaya çalışan hükümetin, alacaklılarına ödemeyi durdurduğunu kaydetti.

 

Elefterotipia gazetesi, "2010 yılından bu yana inşaat şirketlerine, hastanelere ilaç ve sıhhi malzeme sağlayan şirketlere olan borçların ve KDV iadelerinin ödenmediğini" belirttiği haberinde, ülkede yapılan zamları protesto ederek, "Ödemeyeceğim" adı altında sivil itaatsizlik eylemi başlatan gruba hükümetin de katıldığını yazdı.

 

Hükümetin, "borçlarını ödeme konusunda sözünü tutmaması" nedeniyle piyasada oluşan likit para sıkıntısının yaşanan ekonomik sıkıntıyı daha da arttırdığı belirtilen haberde, ortaya çıkan bu durumun iş dünyasına da olumsuz etkileri olduğu kaydedildi.

 

Gazete haberinde, "harcamalarla ilgili ödemelerin ertelenmesin tüm kamu alanında genel bir uygulama haline geldiği" belirtilerek, "işadamları, devletten alacaklarını tahsil edememeleri nedeniyle maaş ve sigorta primleri gibi devlete ve işçilere karşı olan yükümlülüklerini yerine getirememekten şikayet ediyorlar" ifadeleri kullanıldı.

 

Bu arada, ekonomik krizin ülkenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan turizm alanını da etkilediği Yunanistan’da, 1000’in üzerinde otelin gerçek değerinin çok altında altında fiyatlarla satışa çıkarıldığı bildirildi.

 

Atina’da yayımlanan haftalık Real News gazetesi, Atina, Selanik ve adalarda daha önce fiyatı 200 milyon euro’dan başlayan 5 yıldızlı otellerin fiyatlarının 100 milyon euro’ya düştüğünü yazdı.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika