spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Kargo uçağının gövdesi parçalandı

Seçtiklerimiz

Bu şekilde yolculuk yapan uçağın pilotları, gövdenin parçalandığını uçak Atatürk Havalimanına indikten sonra fark etti.

       

Çinli Jade Kargo firmasına ait Boeing 747-400 ERF tipi kargo uçağının gövdesi, Shangai Pudong Havaalanı’ndan kalkışı sırasında zarar gördü. Arka iniş takımlarının üstünde bulunan gövdede delikler oluştu. Gövdedeki hasar, uçağın Atatürk Havalimnanı’na inişinin ardından fark edildi.

       

Uçağın lastik kaplamasının Shangai’den kalkışta gövdeyi parçaladığı anlaşıldı.Pilotun sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’na indikten sonra yaptığı kontrolde uçağın iniş takımlarının hemen üstünde bulunan bölgedeki zararı gördüğü belirtilirken, yakıt tankının zarar görmemesi de şans olarak değerlendirildi. Uçağın uçup uçamayacağına teknik ekiplerin incelemeden sonra karar verilecek.

       

Öte yandan, olası bir parça tehlikesine karşı DHMİ ekipleri pist üzerinde inceleme yaptı. İncelemelerde Atatürk Havalimanı pistinde Çin Kargo uçağına ait parçaya rastlanmadı.

       

Jumbo olarak bilinen dev 747 uçağı Çinli kargo şirketi tarafından Shangai Pudong Havaalanı – İstanbul Atatürk Havalimanı ve Avrupa’daki bazı merkezlere yük taşımasında kullanılıyor.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika