spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Kaçırılmaya Çalışılan Uçakla İlgili Açıklama

Seçtiklerimiz

Rus hava yolu şirketi Aeroflot’a ait SU1515 sefer sayılı uçak 14:55 Surgut Havaalanı’ndan Moskova’da Şeremetyevo Havaaalanı’na giderken bir kişi tarafından kaçırılmak istendi. Uçak havadayken eli silahlı kişi güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. 
 
GÖZALTINA ALINDI
 
Uçak ise Hantı-Mansiysk havaalanına indi. Edinilen bilgiye göre korsanın Surgut’ta yaşayan Pavel Şapovalov isimli Rus vatandaşı olduğu ve daha önce uyuşturucu gibi suçlardan sabıkası bulunduğu öğrenildi. Korsanın uçak havadayken silahla kokpite girmeye çalıştığı, sarhoş olduğu ve uçağı Afganistan’a yönlendirmeye çalıştığı iddia edildi. Korsan güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildikten sonra havaalanında gözaltına alındı. 
 
RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA
 
Rus hava yolu şirketi Aeroflot tarafından resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Yasadışı eylem yapan saldırgan gözaltına alındı. Başka bir uçak Hantı-Mansiysk havaalanına gönderilerek yolcuların transferi gerçekleşecektir. Aeroflot çalışanları son zamanlarda bu eylemlere karşı hazırlıklı olması için eğitimlere tabi tutulmaktadır. 
 
Şu an tüm şirket personeli ihtiyatlı durumdadır. Hava yolu personeli tarafından tüm uçaklar uçuştan önce kontrolden geçirilerek denetlenir” ifadeleri kullanıldı. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika