14.9 C
İstanbul
Salı, 7 Aralık 2021

İzmir, Suudi Arabistan'a hostes gönderdi

Haftanın Haberleri

Suudi Arabistan Hava Yolları ‘Saudi Airlines’, uçaklarındaki host ve hostes eksiğini gidermek için Deulcom International Şirketi'nden yardım istedi. Yıllardır havacılık sektörü için eleman yetiştiren Deulcom'un İzmir Şubesi'nde yapılan mülakatlara 40'ı aşkın hostes adayı katıldı.


Deulcom İnsan Kaynakları Müdürü Ayşen Pınarbaşı, İzmir'den, Saudi Airlines için başarılı uçuş görevlileri seçeceklerini söyledi. Saudi Airlines'in mülakatlarının başladığını belirten Ayşen Pınarbaşı, “Yazılı sınav yok. Mülakatlar İngilizce yapılacak. Saudi Airlines'a girmeye hak kazananlar Cidde'de kendilerine ait yüzme havuzlu, sineması olan bir sitede yaşayacak. 12 haftalık bir eğitim verilecek. Maaşlar da 3- 4 bin dolar civarında. Orta seviye ve üstü İngilizce ile lise mezuniyet diploması isteniyor. 100'e yakın hostes alınacak. İzmir'den sanırım 30 kişi bu ekibe katılacak. Bayanlar için en az 1.60 boy şartı aranacak” diye konuştu.


Pınarbaşı, yaklaşan turizm sezonuyla birlikte yerli ve yabancı havayollarının hostes alımlarını hızlandırdığını belirtti. Ayşen Pınarbaşı, “Talebi karşılamak için hosteslik kurslarımız mart ayında başlıyor. Yurt dışında da çalışmaya engel olmayacak adayların kontenjanlar dolmadan kursa kayıt yaptırmalarını öneriyorum” dedi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika