spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

İzmir büyük gösteriye hazırlanıyor

Seçtiklerimiz

Halkın ücretsiz izleyeceği gösteri 4-5 Haziran 2011 tarihlerinde tarihinde Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda gerçekleştirilecek.

 

Davet edilen ülkelerden şu ana kadar; Cezayir, Hırvatistan, Fransa, Ürdün, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, İngiltere, ABD, Almanya, Belçika, Avusturya uçuş timleriyle katılacağını bildirdi.

 

Yoğun ilgi bekleniyor

Gösterinin; Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluş onurunu paylaşmak, genç ve çocukların havacılığa ilgisini artırmak amacını taşıdığı ifade edildi.

 

Hava gösterilerinin yanı sıra; 100. kuruluş yılı konulu resim ve fotoğraf sergileri, "Göklerde Bir Asır" adlı görsel ve işitsel galeri, askeri bando konseri, ‘Pilotlarla Buluşun" köşesi ile anı obje satış stantları ile etkinlik zenginleştirildi.

 

Ayrıca engelliler için de özel araç park sahası, özel bölge ve tuvaletler kurulacak. Sabah 07.00 ile 20.00 saatleri arasında yapılacak faaliyetlerde uçuş timleri 10.00-18.00 arasında gösterilerini icra edecek.

 

Organizasyon komitesi ilginin yoğun olacağını belirterek vatandaşlara bazı tavsiyelerde bulundu. Trafik sıkışıklığı ve otopark sorunu yaşanmaması için; toplu taşıma araçlarının, özellikle de raylı sistemin kullanılması istendi. Gösteri alanına silah, alkollü içecek ve evcil hayvan, bisiklet, motosiklet getirilmemesi uyarısı yapıldı. Türk Hava Kuvvetleri, 90. kuruluş yılı nedeniyle 2001 yılında benzer bir hava gösterisi organize etmişti.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika