spot_img
spot_imgspot_img
20.5 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

İran, insansız uçak üretimine hazır

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Devrim Muhafızları Uzay ve Havacılık Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ali Hacızade, "Pehbad" adlı pilotsuz savaş uçağının, Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazındaki tatbikatta başarıyla test edildiğini söyledi.

       

Hacızade, "Bu savaş uçaklarının seri üretimine yakın bir gelecekte başlanacak" dedi.

       

İranlı komutan, uçakların operasyon bölgelerinin tanınmasında görev alacağını ve anlık bilgileri komuta merkezine ileteceğini bildirdi. Bu arada Devrim Muhafızları’nın Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazı’ndaki tatbikatının son aşamasına geçildiği belirtildi.

       

Fars Haber Ajansı, tatbikatın son merhalesinde 300 kilometre menzilli füzelerin fırlatıldığını duyurdu. Karadan denize ve denizden denize füzelerin, "hayali düşman hedeflerini imha ettiği" belirtildi.

       

Tatbikatta yeni versiyonları geliştirilen "Nur" ve "Nasr" adlı füzelerin tahrip güçlerinin test edildiği belirtildi. Devrim Muhafızları kara, deniz ve hava kuvvetlerine ait unsurların 22 Nisan’da başlayan tatbikatının bugün sona ermesi bekleniyor.

       

Tatbikatın asıl amacının, "güney karasularındaki savunma gücünün artırılması ve bölgenin güvenliğini sağlamadaki kararlılığın gösterilmesi" olduğu bildirilmişti.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika